דרכון ישראלי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: ישראל בוחנת הקמת מאגר לאומי לאבחון נתוני נוסעים

לפי הצעת החוק, המידע ישמש לצורך מאבק בטרור ובהגירה בלתי חוקית, ולסיכול סדרה של עבירות מסוג פשע • את המידע יהיה ניתן להעביר לשב"כ, למוסד ולמשטרה • בין הנתונים שיועברו: פרטי הדרכון, הטיסה ומספר כרטיס אשראי של הנוסעים
אמוץ שפירא
31 במרץ 2022
13:45

ישראל תקים מאגר לאומי לאבחון נתוני נוסעים המבקשים להיכנס לארץ ולצאת ממנה, כך פורסם לראשונה היום (חמישי) בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב. לפי הצעת החוק המתגבשת, המידע במאגר ישמש לצורך סיכול פעילות טרור והעמדה לדין של חברים בארגון טרור, למאבק בהגירה בלתי חוקית, ולסיכול סדרה של עבירות מסוג פשע. את המידע יהיה ניתן להעביר לשב"כ, למוסד ולמשטרה, לרשויות אזרחיות ולמדינות זרות וגופים בין-לאומיים איתם יש לישראל הסכם המאפשר קבלת מידע דומה גם מהם.

בין הנתונים שמוצע כי יועברו למאגר נכללים פרטי הדרכון והטיסה, ומספר כרטיס אשראי של הנוסעים, שיישמרו בו למשך חודשיים. במשרד במשפטים מציינים כי מטרות השימוש במאגר הישראלי רחבות מן המקובל בחלק ממדינות העולם, ובפרט באיחוד האירופי שמתיר שימוש בנתוני נוסעים למטרת מאבק בטרור ובפשיעה חמורה בלבד. לצד זאת, אומרים במשרד המשפטים כי רשימת המטרות הולמת את המקובל בעולם.