-

רוצים חופשה במחיר שפוי? המלונות בישראל לא מציעים פתרון

משרד התיירות התעצבן על המחירים המופקעים במלונות ויצר אתר שמרכז את המלונות "השפויים". אבל שאול לא מצא שום מלון שהתאים לו
שאול אמסטרדמסקי
05 באפריל 2022
17:06

אולי נתקלתם לאחרונה בקמפיין של משרד התיירות שמעודד אתכם להזמין חופשה בישראל במחיר שפוי? איזה מגניב זה. משרד התיירות התעצבן על המחירים המופקעים שגובים המלונות בישראל, אז הוא יצר אתר משלו שמרכז את כל המלונות בישראל שלא גובים מחירים מופקעים, אלא מציעים מחירים שפויים. אהבתי. אז נכנסתי לזה, ובדקתי - אם אני רוצה הזמין חדר מלון למשפחה שלי - שני הורים ושני ילדים - לחול המועד פסח, כמה מלונות אני אמצא בקטגוריה של עד 500 שקל ללילה?

והתשובה היא… חמישה. לא חמישה בתל אביב, או חמישה בירושלים - חמישה בכל הארץ, שמציעים חדר ללילה בפחות מ-500 שקל. אוקיי, חמישה זה גם משהו. נכנסתי לכולם, אחד אחד.

במלון אחד בירושלים הציעו לי חדר דורם של 12 אנשים. שזה מגניב, ישנתי ככה לא מעט פעמים בחיים שלי בחופשות בחו"ל כשהייתי סטודנט, זה פשוט פחות מתאים לחופשה עם הילדים.

במלון אחר בירושלים היו רק חדרים ב-600 שקל ללילה - תוסיפו מע"מ והגעתם ל-700, על אף שזה אמור להיות עד 500 ללילה. שזה, איך אני אגיד, משונה. בהוסטל המטיילים בתל אביב לא היה שום חדר מתאים לזוג עם שני ילדים, וגם לא בשני המלונות בחיפה.

בקיצור, בקטגוריה הכי זולה באתר הזה של משרד התיירות, שאמור לעזור לי למצוא מלון לחופשה בישראל במחיר שפוי - לא מצאתי כלום כי לא היה כלום.

אוקיי, לא נורא. קפצתי למעלה, לקטגוריה של המלונות היקרים יותר. בין 750 עד 1,000 שקל ללילה. קשה לי להגיד שזה זול, אבל שיהיה.

אפילו בקטגוריה היותר יקרה באתר יש בסך הכול שישה מלונות שמציעים חדרים במחירים האלה, ועוד אירוח קיבוצי אחד. זה הכול. נכנסתי לכולם, עברתי אחד אחד. בחלקם לא היו בכלל חדרים זמינים במחירים האלה בפסח. רובם הציעו לי חדרים במחירים יקרים יותר מ-1,000 שקל ללילה, לא כולל ארוחת בוקר. בחלקם אי אפשר היה להביא שני ילדים.

מדהים, אחלה קמפיין, אחלה אתר, חבל שהוא לא נותן לי שום דבר. לא הצלחתי למצוא אפילו מלון אחד שהתאים לי. אף לא אחד.

המסקנה שלי היא שאם אתם רוצים חופשה במחיר שפוי, זה אומר לישון בבית ולטייל כל יום למקום אחר, או להתפלל שנשאר מקום באחד מאתרי הקמפינג של רשות הטבע והגנים או בבתי ספר שדה. בהצלחה וחופשה נעימה.