רס"ן אופק אהרון; עידן עמדי
צילום: באדיבות המשפחה; משה נחומוביץ'

עידן עמדי בסינגל חדש לזכר רס"ן אופק אהרון

הזמר כתב והלחין את השיר "בייבי השיר הבא מוקדש לך" בעקבות שיחות עם ארוסתו של רס"ן אהרון • עמדי על רס"ן אהרון: "אדם ומפקד ברוך כישרונות" • רס"ן אהרון נפל בתקרית הירי בחטיבת הקומנדו לפני שלושה חודשים
דורית אסרף מזרחי
10 באפריל 2022
13:57

בתיה, ארוסתו של רס"ן אופק אהרון, שנפל בתאונת הירי הקטלנית בבקעה לפני שלושה חודשים, חתמה את ההספד שהקריאה בהלווייתו במילים "בייבי השיר הבא מוקדש לך". כך בחר הזמר עידן עמדי לקרוא לשיר החדש ששחרר היום (ראשון), אותו כתב והלחין לזכרו.

צפו בקליפ לשיר "בייבי, השיר הבא מוקדש לך"

חודש לפני שרס"ן אהרון ורס"ן איתמר אלחרר נהרגו בתקרית, עמדי השתתף עימם בתרגיל צבאי במסגרת שירות המילואים. לאחר מותו של אהרון, פנתה ארוסתו לעמדי בבקשה לכתוב שיר לזכרו. כשעמדי ניגש למשימת הכתיבה הוא שוחח עם בתיה כדי לנסות להכיר ולהבין לעומק מי היה אופק. את הכול העלה על הכתב ואיגד לשיר. את השיר מלווה קליפ, כשלצד עמדי משתתפים בו חבריו של אופק, פקודיו ביחידת אגוז וכן בתיה ארוסתו.

"רס״ן אופק אהרון היה אדם ומפקד ברוך כישרונות", מסר עמדי בהודעה לתקשורת. "הוא אהב לצנוח ולצלול, לתכנן וליישם תוכניות ומספרים עליו שאהב ודאג לחייליו כאילו היו ילדיו. שאלתי את בתיה אינספור שאלות, בניסיון להבין מי היה אופק ומי היו הם כזוג. בסוף היא מתגעגעת לדברים קטנים. ללב אדום בוואטסאפ. לצחוק שלו".

התאונה הקטלנית התרחשה בחודש ינואר, בשטח האש בבסיס נביא מוסא בבקעת הירדן. רס"ן אלחרר ורס"ן אהרון, מפקדי פלגות ביחידת אגוז, נהרגו כתוצאה מירי שבוצע עקב טעות בזיהוי. האירוע התרחש לאחר סיום תרגיל, כששני כוחות יצאו מהבסיס לסריקות אחר גנבי אמל"ח, בלי לדעת אחד על השני. רק כמה שניות לאחר ההיתקלות הירי הופסק, והצדדים הבינו שירו אחד על השני והחלו לטפל בפצועים ולהזעיק כוחות רפואה.

לאחר פרסום ממצאי התחקיר לפני כחודשיים, החליט הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי להשאיר את מפקד אגוז בתפקידו, אך קידומו יעוכב בשנתיים. שורת קצינים מתחתיו יודחו - כולל סגן מפקד היחידה, ומפקד הצוות שביצע את הירי והרג בשוגג את הקצינים.