מאסק
צילום: אי-פי

אילון מאסק הגיש הצעה לרכישת טוויטר

המולטי מיליארדר האמריקני, מייסד טסלה, צייץ: "הגשתי הצעה". כלל הרכישה האפשרית של מאסק את טוויטר אמורה להסתכם ב-41.39 מיליארד דולר. בהצעה כתב - "יש לטוויטר פוטנציאל יוצא מגדר הרגיל, אני אגשים אותו"
רם ברנדס
14 באפריל 2022
14:56

הטייקון ומייסד טסלה אילון מאסק הודיע היום (חמישי): הגשתי הצעה לרכישת טוויטר. "יש לטוויטר פוטנציאל יוצא מגדר הרגיל, אני אשחרר אותו", כתב. במכתב ששלח לרשות לניירות ערך כתב מאסק שהוא מציע לרכוש את כלל מניותיה של טוויטר ובמזומן, במחיר של 54.20 דולר למניה. כלל הרכישה האפשרית של מאסק את טוויטר אמורה להסתכם ב-41.39 מיליארד דולר. 

במכתב שפרסם כתב מאסק: "השקעתי בטוויטר מתוך אמונה בפוטנציאל שלה להיות במה לחופש הביטוי ברחבי העולם. אני מאמין שחופש הביטוי הוא ציווי חברתי לדמוקרטיה מתפקדת. יחד עם זאת, מאז ההשקעה אני מבין שהחברה לא תשגשג ולא תמלא את תכליתה החברתית בתצורתה הנוכחית - טוויטר זקוקה לשינוי שיעשה אותה לחברה פרטית". 

"לכן אני מציע לרכוש 100% מטוויטר לפי 54.20$ למנייה במזומן, שהיא פרמייה של 54% למחיר בו התחלתי להשקיע בחברה ופרמייה של 38% מהיום הקודם לזה על הכרזת השקעתי בחברה. ההצעה שלי היא הטובה ביותר והסופית. אם לא תתקבל, אשקול מחדש את מעמדי כבעל מניות.