-

בגלל יין מהשטחים: הסערה שחולל בעלה של סגנית הנשיא האריס

גולשים זעמו על בני הזוג קמלה ודאג האריס לאחר שעל שולחן הסדר שלהם הוצב בקבוק יין מיקב פסגות שמעבר לקו הירוק. בלשכתה של האריס הגיבו: "לא ביטוי למדיניות כלשהי"
בר שפר
17 באפריל 2022
11:03

ארוחת ליל הסדר של סגנית נשיא ארצות הברית, קמלה האריס, ובעלה היהודי, דאגלס אמהוף, עוררה אתמול (שבת) סערה ברשתות בעקבות תמונה שהעלה אמהוף, ובה נראים על שולחן הסדר בקבוקים מיקב פסגות - יישוב שנמצא מעבר לקו הירוק. 

אמהוף קיבל תגובות זועמות רבות מגולשים בטוויטר שלו בעקבות שהצטלם עם יין שמיוצר בהתנחלויות. היום התקבלה תגובה מלשכתה של האריס, כאשר הרבי זיסקינד, אחד מעוזריה, צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "היין שהוגש לא נועד להיות ביטוי למדיניות כלשהי".  

לפני כשנתיים עורר שר החוץ האמריקני דאז מייק פומפאו סערה בעקבות שביקר ביקב פסגות, ואף זכה לבקבוק יין במהדורה מיוחדת על שמו. פומפאו היה שר החוץ האמריקני הראשון שביקר ביישוב ביהודה ושומרון. באותו ביקור הודיע פומפאו כי ארצות הברית תסמן מוצרים מההתנחלויות, ככאלו שיוצרו בישראל. 

דיוויד פרידמן, שגריר ארה"ב בישראל לשעבר הגיב גם הוא לסערה סביב הצילום של אמהוף, ואמר כי בשנה הבאה הוא ממליץ למשפחתה של האריס לרכוש את המהדורה המיוחדת שייצר הייקב עם שמו.