-
צילום: עמית שבי

טייק אווי במקום מבשלות ועקיצה לנתניהו: לשכת בנט מפרסמת את הוצאות מעון רה"מ

בנט בתגובה לטענות הליכוד: "אני לא ביבי, גילת היא לא שרה,ילדיי אינם יאיר" • לשכת רה"מ פרסמה את פירוט ההוצאות של משפחת בנט: "בביתו לא מועסקות כלל מבשלות. לכן, נעשה שימוש בשירותי אוכל חיצוניים. עלות ההוצאות פחותה באופן משמעותי ביחס להוצאות המזון של רה"מ הקודם ומשפחתו" • בליכוד הגיבו: "הוצאות משפחת נתניהו על טייק אווי היו עשירית משל משפחת בנט"
גילי כהן
24 באפריל 2022
15:28
עודכן ב 18:59

**בנט בהודעה: "מעתה כל הוצאות המזון של משפחתי ישולמו מחשבוני הפרטי**

לאחר הטענות שהושמעו מכיוונה של מפלגת הליכוד על פרסום ההשוואה בין ההוצאות של משפחת נתניהו בזמן כהונתו כראש הממשלה, לבין ההוצאות של משפחתו של ראש הממשלה נפתלי בנט, כתב היום (ראשון) בנט בעמוד הפייסבוק שלו: "אני לא ביבי, גילת היא לא שרה, ילדיי אינם יאיר". פירוט ההוצאות של משפחתו פורסם לאחר הפרסום בחדשות 13. מלשכת בנט נמסר כי "בבית משפחת בנט לא מועסקות כלל מבשלות. לכן, נעשה שימוש בשירותי אוכל חיצוניים עבור משפחת בנט, המונה שש נפשות, בצורה מסודרת ובהתאם לכל הכללים. עלות ההוצאות פחותה באופן משמעותי מאשר העסקת מבשלת במעון, וכן ביחס להוצאות המזון של ראש הממשלה הקודם ומשפחתו".

עוד נמסר כי "בבית ראש הממשלה ניתן להעסיק שמונה בעלי תפקידים במשרות שונות ובעלות כוללת של 102 אלף שקלים בחודש. צוות זה נוצל במלואו במשך רוב שנות כהונתו של ראש הממשלה הקודם, לעומת ראש הממשלה בנט - אשר בביתו מועסקים שלושה בעלי תפקידים בלבד בעלות כוללת של 48 אלף שקלים בחודש".

מטעם הלשכה נמסר כי סך ההוצאות החודשי במעונות ראש הממשלה בבלפור ובקיסריה בימי ראש הממשלה הקודם עמד על 262,100 שקלים, לעומת 87,700 שקלים כיום.

פירוט ההוצאות המלא

 - בלפור + קיסריה: שכר צוות 102 אלף שקלים, תחזוקה וניקיון 141.8 אלף שקלים, הזמנת והכנת מזון 37.3 אלף שקלים.

 - רעננה: שכר צוות 48 אלף שקלים, תחזוקה וניקיון 15 אלף שקלים, הזמנת והכנת מזון 24.7 אלף שקלים

לדברי לשכת בנט, בחישוב שנתי מדובר בחיסכון בהיקף של 2,092,800 שקלים לאוצר המדינה.

 - הוצאות נוספות במעונות רה"מ:• בלפור + קיסריה: ניקיון מיקור חוץ 865.5 אלף שקלים, פרחים 38 אלף שקלים, חשמל 171 אלף שקלים, גינון 106 אלף שקלים, מים 81 אלף שקלים.

סה"כ שנתי: 1,261,500 שקלים

 - רעננה: ניקיון כוח אדם 170 אלף שקלים, פרחים 0, חשמל 42 אלף שקלים, גינון 48 אלף שקלים, מים 12 אלף שקלים.

סה"כ שנתי: 272,000 שקלים

 - מקור הנתונים: משרד ראש הממשלה, חישוב בממוצע שנתי לשנים 2019-2020 למול ממוצע חודשי מאז תחילת כהונת רה"מ בנט.

מלשכת ראש הממשלה בנט הוסיפו כי "מראש הממשלה נבצר להשתמש במעון ברחוב בלפור בירושלים, נוכח השיפוצים הביטחוניים הנדרשים במעון, שהם דרישה ארוכת שנים של שב"כ ואגף הביטחון במשרד ראש הממשלה. עמדתם זו נכתבה והוצגה פעמים רבות בעבר. לכן, משתתפת המדינה במימון הוצאות הבית ברעננה, כדי לספק לראש הממשלה את השירותים והמעטפת להם הוא זקוק במסגרת מילוי תפקידו, כפי שהיו זכאים כל ראשי הממשלות ובני משפחותיהם לאורך השנים".

בליכוד הגיבו לדברים ומסרו כי "כרגיל בנט משקר והתקשורת מחפה. בנט משפץ את ביתו הפרטי ברעננה על חשבון הציבור בסכום אסטרונומי של 50 מיליון שקלים, ללא אישור ובניגוד לחוק. החוק קובע שהמעון הרשמי של ראש הממשלה יהיה בירושלים ולא ברעננה. בניגוד למעון הרשמי בירושלים, המעון הפרטי של בנט לא משמש לאירוחים רשמיים כלשהם - כך שכל ההוצאות על מזון הן רק לענייניו האישיים".

"כזכור נפתחה חקירה מופרכת על טייק-אווי למעון בבלפור בסך של 175 אלף שקלים לחמש וחצי שנים. השופט קבע שהרוב הגדול של סכום זה הוצא על אירוחים רשמיים. כלומר, בניגוד להודעת בנט, הוצאות הטייק-אווי הפרטיות של משפחת נתניהו לא עלו על 1,300 שקלים בחודש – עשירית, מההוצאות על טייק-אווי של משפחת בנט", הוסיפו בליכוד. "כמובן שבנט, שעיכב במכוון את שיפוץ המעון הרשמי בבלפור, לא יועמד לדין על הבזבוז שלו והתקשורת תמשיך לאתרג אותו במקום לבצע את מלאכתה ולבקר את השלטון".