תמנע נלסון לוי
צילום: איגוד הג'ודו

תמנע נלסון לוי זכתה במדליית זהב באליפות אירופה בג'ודו

שירה ראשוני זכתה במדליית ארד • גפן פרימו וברוך שמאילוב סיימו במקום החמישי במקצים שלהם • מדליית ארד לגילי שריר
ליאן וילדאו
29 באפריל 2022
15:08
עודכן ב 30 אפריל 21:28

המשלחת הישראלית לאליפות אירופה בג'ודו רשמה אמש (שישי) בהצלחה את היום הראשון של התחרות. תמנע נלסון-לוי זכתה במדליית זהב באליפות אירופה במשקל עד 57 קילוגרם. נלסון לוי, בת 27, אלופת אירופה החדשה, ניצחה בוואזארי בגמר את הצרפתיה שרה ליאוני סיסיקה, סגנית האלופה האולימפית מטוקיו. לפני כן גברה תמנע על יריבות מקרואטיה, צ'כיה וגרמניה.

בראיון ל"מעבירים לראשון" בכאן רשת ב אמרה האלופה הטרייה: "יעל ארד הייתה אלופת אירופה עוד לפני שנולדתי. אמנם יש לי מדליה אולימפית, אבל להיות אלופת אירופה זו הרגשה שאין כמותה. הייתי על פודיום אולימפי, אבל להיות על ראש הפודיום כשהדגל במקום הכי גבוה והכי ראוי לו ושאני זוכה לשיר את התקווה זה מצמרר. ועוד יותר אפילו כשזה היה אחרי יום השואה ולי זה מסמן המון".

"אמרתי למאמן שני הרשקו כשהתחילה הקורונה: 'אני הולכת להיות אלופת אירופה', לפני הקרב אמר לי: 'זוכרת מה הבטחת?'. אחרי הקרב אמרתי לו שקיימתי את ההבטחה", סיפרה. "שמחה שהצלחתי להביא את עצמי ואת הג'ודו שלי למזרון. בגמר ניצחתי ספורטאית מהטופ העולמי, ניצחתי אותה כמה פעמים, הפסדתי לה כמה פעמים, היא מאוד-מאוד מסוכנת ובאתי סופר מרוכזת וסופר מוכנה. ידעתי מה אני צריכה לעשות. כל רגע של הקרב היה חשוב ולא יכולתי למצמץ לשניה, שלא יתפספס לי איזה משהו. הייתי בריכוז שיא".

על ההצלחות של הג'ודו הנשי: "אין תחרות שאנחנו חוזרים ממנה בלי מדליה. בתחרות היבשתית הוכחנו את זה. אני מקווה שגם מחר נחזור עם מדליות. כיף לראות שכל העבודה הקשה, ולא רק שלנו, גם של הצוות שעובד כל כך קשה – מביאה תוצאות".

ביום התחרות שנערך היום, זכתה גילי שריר במדליית ארד במשקל עד 63 קילוגרם. בקרב על הארד גברה שריר על כריסטינה צ'אבנה פרז מספרד. זו מדליה שלישית לישראל באליפות אחרי הזהב של תמנע נלסון לוי והארד של שירה ראשוני.

ראשוני זכתה במליית ארד במשקל עד 48 קילוגרם. ראשוני גברה בקרב על המדליה על האיטלקיה פרנצ'סקה מילאני תוך 24 שניות, אחרי שהאיטלקיה ביצעה מהלך לא חוקי. זו מדליה ראשונה באליפות אירופה אי פעם לראשוני, בת ה-31. 

גפן פרימו הפסידה בקרב על הארד במשקל עד 52 קילוגרם. פרימו הפסידה באיפון ליריבה מקרואטיה וסיימה במקום החמישי באליפות אירופה. לפני-כן היא ניצחה יריבות מגרמניה ושווייץ, והפסידה ליריבה מצרפת. 

ברוך שמאילוב הפסיד בקרב על מדליית ארד במשקל עד 66 קילוגרם ליריב ממולדובה. הוא סיים במקום החמישי גם כן. 

תגיות:
ג'ודו