מטוסי אדיר, ארכיון
צילום: דובר צה"ל

בצה"ל מוטרדים שהמערב לא מכין אופציה לתקיפת מתקני הגרעין

במערכת הביטחון אומרים כי זו הסיבה לכך שבאיראן ממשיכים להתקדם לכיוון פצצה גרעינית • החודש: חיל האוויר יתרגל תקיפה באיראן עם עשרות רבות של מטוסי קרב
רועי שרון
17 במאי 2022
20:54
עודכן ב 22:50

בזמן שצה"ל מקיים תרגיל גדול לקראת אפשרות של תקיפה באיראן, בישראל מותחים ביקורת על ההתנהלות האמריקנית לגבי תוכנית הגרעין. אמש (שלישי) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי במערכת הביטחון מוטרדים מכך שארצות הברית לא מכינה אופציה צבאית כמו ישראל, ולא משתתפת בהעברת המסרים ובהכנות לתקיפת מתקני הגרעין באיראן. לפי מערכת הביטחון, זאת הסיבה לכך שבאיראן ממשיכים להתקדם לכיוון פצצה גרעינית.

מוקדם יותר אמרו בצה"ל כי הצבא מגביר את ההכנות לתקיפה באיראן. חיל האוויר יפתח בעוד שבועיים בתרגיל תקיפה נרחבת של מתקני הגרעין באיראן. התרגיל יימשך חמישה ימים ויחתום את תרגיל המלחמה הגדול שמתקיים החודש בצבא ובו מדמים מלחמה כוללת בכל החזיתות.

הגברת ההכנות למתקפה נעשית על רקע המבוי הסתום בשיחות הגרעין בין טהרן למעצמות. לצה"ל יש כיום כמה תוכניות לתקיפה באיראן אך ההכנות להן טרם הושלמו. להערכת גורמים בכירים, הצבא צריך לפחות שנה להשלמת ההכנות לתכנית הבסיסית ביותר, וזמן ארוך יותר כדי להתכונן לתכנית המיטבית.