-

"אפס, עכברוש": שכונה ונקמה בתושבים - מי ינקה את האשפה ברשויות המקומיות?

מינוי מקורבים, נקמה בתושבים, ישיבות מועצה שמתנהלות כמו שכונה וראשי עיר שמכהנים בלי סוף. מי ינקה את האשפה ברשויות המקומיות? רמז: לא איילת שקד | ארץ עיר
אורן אהרוני
17 במאי 2022
23:07
עודכן ב 07:37

ראיתם פעם נציג ראש עיר שכועס על תושבים כי חס וחלילה פנו לאופוזיציה? בואו לקריית מוצקין, שם תושבים שביקשו עזרה מהעירייה זכו להתעלמות, ולאחר שפנו לאופוזיציה, קיבלו טלפונים זועמים מצד מקורבי ראש העיר. בסדרת הכתבות ארץ עיר השבוע, חזרנו לקריית מוצקין בפעם השנייה, עיר שבה ראש עיר נמצא תחת חקירה והתלונות על אלימות בישיבות מועצה רק מצטברות. 

צפו בפרק מתוך ארץ עיר

הגענו עד לשרת הפנים איילת שקד כדי לקבל תשובות על השתיקה מצד המשרד בכל הנוגע למצב ברשויות המקומיות, שהפכו כבר מזמן לחצר האחורית של המערב הפרוע. השרה טוענת שמשרד הפנים מאוד קשוב לתלונות התושבים, אבל נראה כי השרה, שנכנסה לתפקיד לפני כשנה, מעדיפה לעמוד מהצד ולא לראות. למה לה? הרי יש לא מעט ראשי עיר מהליכוד, ועם עתידה הפוליטי היא כנראה מעדיפה לא להתערב יותר מידי בנושא הזה.

צפו בכל הפרקים של ארץ עיר

צבי אבישר, ראש האופוזיציה בקריית מוצקין, אפילו סיפר על פגישה עם שרת הפנים שקד. "נפגשתי איתה יחד עם חברי הסיעה שלי לפני חודשיים וחצי, היא אמרה שתחזור אלינו עם תשובה בתוך 48 שעות. חלפו מאז חודשיים-שלושה, לא חזרה, לא כלום", אמר אבישר.

במוצקין העניינים לא נרגעים, ראיתם פעם נציג ראש עיר שכועס על תושבים כי חס וחלילה פנו לאופוזיציה? צבי גולדטשיין גר באחד הבניינים בעיר, ומפני שהוא בכיסא גלגלים, הוא חייב שהשטח יהיה פנוי, כדי שיוכל לעלות למדרכה ולהיכנס הביתה. השטח פרטי, אבל העירייה שינתה את תוואי המדרכה, אז הוא פנה לעירייה שישימו עמודים וימנעו ממכוניות לחסום את הדרך. לעירייה לקח חודשיים לענות. אחרי שפנה לאופוזיציה, ועד הבית קיבל טלפון זועם מעוזר ראש העיר, מר דוד זוקמן, והוא הודיע שבגלל זה הם לא יטפלו בעניין. לבסוף ועד הבית שילם בעצמו על העמודים.

"אחד דואג לשני": משחק הכיסאות של עיריית חדרה | צפו בפרק ה-1 מהשבוע 

השתיקה של משרד הפנים: למה מתעלמים מהחשד לשחיתות ברשויות המקומיות? | צפו בפרק ה-2 מהשבוע

תגובת משרד הפנים: "בעניין קריית מוצקין - כל פניות חברי המועצה שהגיעו למשרד טופלו, כל מקרה לגופו. משרד הפנים האמון על הרשויות המקומיות מבצע פיקוח ומעקב באופן סדיר במגוון אמצעים הן באמצעות ביקורות שוטפות וביקורות נקודתיות והן באמצעות בדיקות בעקבות פניות ותלונות המגיעות למשרד על ידי חברי מועצה, פניות הציבור ועוד. המשרד מבצע אכיפה בהתאם לחוק ולהנחיות".


תגובת עיריית קריית מוצקין: "לרשות המקומית אין סמכות חוקית לפעול בשטח המוגדר כשטח פרטי ומכאן העירייה לא היתה ואיננה צד בעניין. הסיפור העצוב הוא ניצול ציני של עסקן פוליטי שמשתמש באדם נכה, מטעה אותו ורותם לצורך כך את תאגיד כאן כדי ללחוץ על הרשות לבצע פעולות בניגוד לחוק. עצוב וחבל שכך. לסוגיית הסרטון מישיבת המועצה, חלק משמעותי ממנו הושמט במכוון ובו העסקן אמר לאותו חבר מועצה כי הוא הולך לאשתו הביתה וכתוצאה מזה היתה התפרצות של חבר המועצה כלפיו".