אלון קסטיאל
צילום: פלאש 90

הפרקליטות תכריע מחר אם לערער על שחרור קסטיאל

פרקליט המדינה הורה לבצע בדיקת השלמה אל מול הנפגעות • בים שני הודיעה הוועדה כי עבריין המין אלון קסטיאל יזכה לשחרור מוקדם, למרות התנגדותה הנחרצת של הפרקליטות, שביקשה צו עיכוב ביצוע
שלי טפיירו
18 במאי 2022
21:32

פרקליט המדינה עמית אייסמן צפוי להכריע מחר (חמישי) אם לערער על החלטת ועדת השחרורים לאשר את בקשתו של אלון קסטיאל לשחרור מוקדם, והיום הורה לבצע בדיקת השלמה אל מול הנפגעות. בתחילת השבוע העריכו גורמים בפרקליטות כי לא יערערו על ההחלטה, אבל כעת אייסמן נדרש להכריע אל מול לחץ ציבורי ניכר.

ארגוני נשים רבים וכמה מנפגעות קסטיאל מחו אתמול על החלטת הוועדה. אחת מהנפגעות הציבה שלטי מחאה חוץ לבית המשפט בתל אביב ומול משרדי הפרקליטות, ושורה של ארגוני נשים יצאו בקמפיין מיילים ודרשו מהפרקליטות לערער על ההחלטה. בין הארגונים היוזמים - איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, שדולת הנשים, רוח נשית, פורום מיכל סלה ועוד.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב עם שרי גולן, הנפגעת היחידה שדיברה בפני ועדת השחרורים

בים שני הודיעה הוועדה כי קסטיאל יזכה לשחרור מוקדם, כפי שביקש בפעם השנייה, למרות התנגדותה הנחרצת של הפרקליטות, שביקשה צו עיכוב ביצוע כדי לשקול אפשרות לערער על ההחלטה. לפני כחצי שנה הוועדה דחתה את בקשתו הקודמת. בפעם שעברה קבעה הוועדה כי לא בשלה העת לשחרור המוקדם.

קסטיאל, איש עסקים, נידון לארבע שנות מאסר ותשעה חודשים לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות מין בארבע נשים, מתוך 12 נשים שהתלוננו נגדו. מועד סיום מאסרו המלא הוא מארס 2023. בפני הוועדה הופיעה שרי גולן, אחת מנפגעותיו.