בן ה-17

כוח צה"ל שפעל במרחב ג'נין נתקל באש - השיב ופגע; הפלסטינים: בן 17 נהרג

התקשורת הפלסטינית דיווחה שבקרב היריות נורה גם בן 18 שמאושפז במצב אנוש. צה"ל: יודו בקבוקי תבערה ומטען ונורו יריות לעבר כוחותינו, השבנו אש ופגענו
עמרי חיים
21 במאי 2022
08:15
עודכן ב 09:54

עימות במחנה הפליטים: משרד הבריאות הפלסטיני דיווח הבוקר (שבת) כי נער בן 17 בשם אמג'ד אל פאיד נהרג הלילה מאש צה"ל בג'נין. בעימותים נורה גם בן 18, שמאושפז בבית חולים במצב אנוש. בג'נין הודיעו על שביתה כללית כאות אבל על מותו של אל-פאיד.

מצה"ל נמסר: "במהלך פעילות יזומה של כוח צה״ל הלילה סמוך לכפר דאן שבחטיבה המרחבית מנשה, מספר חשודים זרקו בקבוקי תבערה, מטען וירו מרכב חולף לעבר הכוח. הלוחמים ירו לעבר החשודים. זוהו פגיעות. אין נפגעים לכוחותינו". שישה מבוקשים נעצרו הלילה בפעילות כוחות הביטחון ברחבי יהודה ושומרון. 

הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי - "גדוד ג'נין" הודיעה שפאיד השתייך אליה. בהודעה נכתב שהארגון מבכה את מותו של "השהיד שלנו הלוחם אמג'ד אל-פאיד שמת בזירת העימות והדיפת הכיבוש". עוד נכתב כי "לוחמינו הצליחו לחשוף כוח ציוני מיוחד שניסה להסתנן והדפו אותו בירי ומטענים".

לוחמי משמר הגבול סיכלו אתמול בבוקר ניסיון דריסה במחסום חיזמא, הסמוך לפסגת זאב. אין נפגעים באירוע, ארבעה חשודים תושבי יהודה ושומרון נעצרו. נהג הרכב נמלט ליהודה ושומרון. על פי הודעת המשטרה, רכב פלסטיני שהתקרב למחסום מכיוון יהודה ושומרון, ניסה לפרוץ את המעבר בנסיעה מהירה. לוחמי מג"ב ומאבטחים במקום הרימו את הדוקרנים במחסום, ירו לעבר הרכב שנע לעברם במהירות - והרכב נעצר. בחיפוש שבוצע ברכב נמצא חומר שחשוד כסם וגז פלפל.