השר אלון שוסטר
צילום: דוד כהן, פלאש 90

שוסטר: "לא פוסלים שיתוף פעולה גם עם הליכוד"

סגן השר בריאיון לערב ערב: "נהיה ציר מרכזי בכל ממשלה עתידית" • הוא הוסיף אחרי פשרת חוק "ממדים ללימודים": "לא יווצר מצב שחיילי צה"ל שבנו על הסיוע הזה יישארו ללא מענה"
מאיה ראכלין
24 במאי 2022
17:44

סגן שר הביטחון אלון שוסטר אמר היום (שלישי) כי מפלגתו לא תפסול בעתיד שיתוף פעולה עם שום מפלגה, זאת ברקע הפשרה הלילה עם הליכוד סביב חוק "ממדים ללימודים". בריאיון למאיה ראכלין בתוכנית ערב ערב בכאן 11 אמר שוסטר: "לא פוסלים שיתוף פעולה עם שום מפלגה, עקרונית גם לא עם הליכוד. אם וכאשר נגיע לסיטואציה שבה הממשלה לא תחזיק מעמד ונצטרך לקבל החלטות, נחשוב על זה". "מרגע שהליכוד הפסיקו לבזות את גנץ ואותנו כשותפים, התחילו לשבח אותנו. זה לא עובד עלינו. הקמנו את הממשלה, נהיה ציר מרכזי בכל ממשלה עתידית", הוסיף שוסטר. 

על הפשרה סביב החוק אמר שוסטר: "אני חושב ששר הביטחון בני גנץ, שהוביל את המהלך הזה, ידע לקבל החלטה אמיצה, מנהיגותית ומפייסת שליכדה את הכנסת. זאת, כדי לא יווצר מצב שחיילות וחיילי צה"ל שבנו על הסיוע הזה יישארו ללא מענה. גנץ לא היה מוכן לזרוק את חיילי צה"ל מתחת לגלגלי הפוליטיקה המכוערת. האופוזיציה ירדה מהעץ, ואנחנו לקחנו צעד קדימה". 

הלילה עבר החוק "ממדים ללימודים"  בכנסת לאחר הצעת הפשרה, שבה הוחלט להגדיל את המימון משני שליש ל-75%. 55 חברי כנסת הצביעו בעד ושישה התנגדו. האופוזיציה לא הצביעה לאחר שהרשימה המשותפת ביקשה שההצבעה תהפוך להצבעת אי אמון בממשלה.  

בהקלטות מתוך ישיבת הסיעה שפורסמו אמש בחדשות הערב בכאן 11, נשמע יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו נוזף בחברי סיעתו על כך שהם אינם מהדהדים את מה שנאמר בתדרוכים: "אני בדקתי את הראיונות שלכם - רובכם נאדה, כלום. אני מרגיש ששמים אותי על השתק".