קואליציה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

למרות האולטימטום של סער לרע"ם: בקואליציה שוקלים דחייה נוספת בחוק יו"ש

אחרי הדחייה הראשונה של ההצבעה על החוק, בהיעדר רוב, בקואליציה מאיימים להקפיא תקנים חדשים לאימאמים והחלטות נוספות שניתנו לרע"ם. מנגד הבהיר גדעון סער - לא יהיו דחיות נוספות בחוק. בכאן רשת ב אמר שר המשפטים: "ההצבעה בשבוע הבא על החוק תקבע אם הקואליציה רוצה להתקיים או לא"
מיכאל שמש
31 במאי 2022
07:52
עודכן ב 20:25

המשבר בקואליציה: אחרי האולטימטום של שר המשפטים גדעון סער לחברי רע"ם בריאיון לכאן רשת ב, בקואליציה שוקלים דחייה נוספת בחוק יהודה ושומרון. השרים דנו באפשרות שלא לכנס את הכנסת בשני הבא בהיעדר רוב לאישור החוק.

אם אכן המליאה לא תכונס, הסיבה הרשמית תהיה "בגלל אסרו חג". המשמעות היא כי למרות האולטימטום והאיום של סער, ייתכן עיכוב נוסף בחוק. סער עצמו הבהיר שלא יהיו דחיות נוספות בחוק.

הבוקר פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי בכירים בקואליציה שיגרו אולטימטום לחברי רע״ם ולפיו אם לא יצביעו על חוק יו"ש, תקפיא הקואליציה את ההחלטה על מתן תקנים חדשים לאימאמים וכן החלטות נוספות.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

שר המשפטים גדעון סער התייחס הבוקר לחוק יהודה ושומרון שההצבעה עליו נדחתה אתמול לשבוע הבא. בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב תקף סער את התנהלות האופוזיציה בנושא שלא תמכה בחוק ולא סייעה לקואליציה להעביר אותו: "המשחק של האופוזיציה הוא לא רק חסר תקדים אלא גם מסוכן. יחד עם זאת, לממשלה יש אחריות להעביר הסדרים משפטיים בסיסיים כמו החוק הזה. הבהרתי את זה לראשי המפלגות". לדברי סער: "חבר קואליציה שיתנגד אומר 'אינני רוצה בקיום הממשלה'".

יושב ראש הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' אמר היום, בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב, כי העובדה שראש הממשלה בנט קיבל החלטה נכונה בנוגע למתווה מצעד הדגלים ביום ירושלים, אינה מפחיתה את עוצמת הטענות נגד הממשלה. לדבריו, קואליציה ציונית יכולה להעביר חוקים ציוניים בכוחות עצמה, ואינה זקוקה לאופוזיציה שתספק לה קביים והנשמה מלאכותית. 

האזינו לריאיון עם בצלאל סמוטריץ'

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי שר האוצר אביגדור ליברמן סיכם עם מפלגת רע"ם על הקצאת 35 תקנים לאנשי דת מוסלמים, אימאמים, במשרד הפנים. הדרישה של רע"ם הגיעה בחודשים האחרונים והתעכבה. במסגרת הסיכומים האחרונים במשבר עם סיעתו של מנסור עבאס, סיכמה מולם מנכ"לית משרד ראש הממשלה החליפי, נעמה שולץ, להאיץ את ההחלטה. שרת הפנים איילת שקד תומכת בהחלטה שאמורה לאפשר פיקוח של המדינה על האימאמים.