חיים צורי
צילום: דוברות עיריית קריית מוצקין

ראש עיריית קריית מוצקין יועמד לדין בכפוף לשימוע

חיים צורי חשוד בכמה עבירות, בהן לקיחת שוחד והפרת אמונים. כפי שנחשף בכאן חדשות, צורי נתן לכאורה טובות הנאה לפעיל במטה המפלגה המתחרה עבור מידע. הוא חשוד גם בשימוש במאגר המידע של העירייה לצרכים אישיים-פוליטיים
חן ביאר
06 ביוני 2022
17:52

הפרקליטות הודיעה היום (שני) כי ראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי, יועמד לדין בכפוף לשימוע בגין כמה עבירות, בהן לקיחת שוחד והפרת אמונים. את העבירות ביצע חורי לכאורה בשתי פרשיות שונות בין השנים 2018-2008, ושלושה חשודים נוספים יועמדו לדין במסגרתן בכפוף לשימוע.

פרשת השוחד בה נחשד צורי נחשפה בכאן חדשות בספטמבר 2019. על פי החשד, בשנת 2017 צורי וחשוד נוסף יצרו קשר ונפגשו עם תושב קריית מוצקין, פעיל בתנועת "רוח חדשה", שפרסם בפייסבוק פוסטים בגנותו של צורי והעירייה. השניים ביקשו לכאורה מהפעיל להסיר את הפוסטים בתמורה למינוי עבורו ועבור אשתו בעירייה. לפי החשד, החשודים גם ביקשו ממנו להעביר להם מידע מתוך הנעשה בפגישות הפעילים של "רוח חדשה" - המתחרה בצורי ובסיעתו.


מסע בין עיריות ואבסורדים | צפו בסדרת הכתבות "ארץ עיר" 

לאחר הפגישה, התושב הפסיק לפרסם פוסטים בגנותו של צורי, והעביר לכאורה לו ולחשוד הנוסף מידע על התנועה במשך כחצי שנה. בפרשה זו נשקלת העמדתם לדין של ראש העירייה והחשוד בגין עבירות של לקיחת שוחד והפרת אמונים. עוד נשקלת העמדתו לדין של הפעיל בעבירה של מתן שוחד, והכול בכפוף לשימוע.

חוזרים לג'ובים והקומבינות | צפו בפרקים החדשים בסדרת הכתבות "ארץ עיר"

במסגרת הפרשה השנייה, נשקלת העמדתם לדין בכפוף לשימוע של חיים צורי וחשוד נוסף בעבירות של פגיעה בפרטיות, הפרת אמונים, קבלת דבר במרמה ושיבוש מהלכי משפט. לפי החשד, ראש העיר צורי השתמש בין השנים 2018-2008 במאגר המידע של העירייה לצרכיו האישיים והפוליטיים, תוך הסתייעות בעובדי עירייה, ועל חשבון כספי העירייה.

צורי חשוד בכך שהעביר את המידע האישי לסיעתו, "מוצקינטו", ובשימוש במידע בבחירות לרשויות המקומיות בשנים 2008 ו-2013. עוד מיוחס לראש העירייה צורי חשד שמימן שירות של בניית מאגר מידע חדש עבור סיעתו, על יסוד בסיס הנתונים של העירייה ובמימונה. זאת, תוך שימוש במצגי שווא כלפי הגזברית והיועץ המשפטי של העירייה - שאישרו את המימון.