תקיפת חיל האוויר ברצועת עזה

בתגובה לירי לאשקלון: צה"ל תקף מוצבים של חמאס וסדנאות אמל"ח ברצועת עזה

במערכת הביטחון מעריכים: הירי לא בוצע על ידי חמאס אלא על ידי אחד מארגוני הטרור הקטנים ברצועה, בעקבות חיסול חולית המחבלים בג'נין אמש • רקטה שוגרה מכיוון הרצועה לאשקלון לפנות בוקר ויורטה ואין נזק או נפגעים
כתבי כאן חדשות
18 ביוני 2022
03:16
עודכן ב 08:51

עדכון 19.06.22: יממה לאחר שהופצצה - חמאס שיפץ את העמדה מול נתיב העשרה

צה"ל תקף הבוקר (שבת) ברצועת עזה בתגובה לירי לעבר אשקלון ויישובי העוטף. מצה"ל נמסר כי "חמאס הוא האחראי למתרחש בשטח רצועת עזה" וכי חיל האוויר הישראלי הפגיז סדנאות לייצור אמצעי לחימה ושלוש עמדות צבאיות של ארגון הטרור. בין העמדות שהופגזו - עמדת תצפית בצפון בית לאהיא, שצופה על נתיב העשרה, עליה התלוננו באחרונה תושבי המושב. 

במערכת הביטחון מעריכים כי הירי לא בוצע על ידי חמאס אלא על ידי אחד מארגוני הטרור הקטנים ברצועה, בעקבות חיסול חולית המחבלים ב'גנין אמש.

לפנות בוקר הופעלה אזעקה באשקלון וביישובי העוטף שבמועצה האזורית חוף אשקלון. הרקטה יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל ולא דווח על נזק או נפגעים. אתמול בלילה חיסלו לוחמי צה"ל חוליה של שלושה מחבלים בג'נין. בשעות אחר הצוהריים, בלון תצפית של צה"ל נפל ברצועת עזה לאחר שניתק ממקומו, ככל הנראה בשל כשל טכני. בצה"ל ציינו כי אין חשש לדליפת מידע משמעותית. 

זוהי האזעקה הראשונה שנשמעת בדרום מאז חודש אפריל - והאזעקה הראשונה באשקלון מאז מבצע "שומר החומות". החודש ציינו בצה"ל שנה למבצע, שנה בה נורו מרצועת עזה 11 רקטות בלבד. לדבריהם, מדובר בשנה השקטה ביותר בעוטף ביחס לשנים שהגיעו אחרי המבצעים הקודמים שלאחר ההיתנתקות. זאת, בעקבות הצעדים האזרחיים שיזמה ישראל: רק שלשום, 2,000 פועלים נוספים מהרצועה קיבלו היתר כניסה לישראל, ובכך עומד מספר ההיתרים לצרכים כלכליים על 14 אלף.

בהכנת הידיעה השתתפו: איציק זוארץ, איתי בלומנטל, כרמלה מנשה ועמרי חיים