בית המשפט המחוזי בירושלים
צילום: תמר אלמוג

"שוב אין צדק בביהמ"ש": רק 6 שנות מאסר לבחור ישיבה שאנס בת 4

אברהם לשם ניגש לילדה כששהתה בבית הכנסת עם אביה - ותקף אותה. הוא זוכה מאונס במחוזי והורשע במעשה מגונה, אך בעקבות ערעור לעליון הורשע באונס. כשהתיק חזר למחוזי לגזר דין - ניתן עונש קל. אבי הילדה: "המינימום של המינימום"
ורד פלמן
19 ביוני 2022
14:39

עונש קל לאנס: אברהם לשם מקצרין, שהורשע באונס ובמעשה מגונה בילדה בת ארבע, נידון לשש שנות מאסר, כך קבע היום בית המשפט המחוזי. תחילה הורשע לשם בבית המשפט המחוזי במעשה מגונה, אך זוכה מעבירת אונס, אך בית המשפט העליון קיבל את ערעור הפרקליטות, הרשיע אותו גם באונס והורה לבית המשפט המחוזי לגזור את עונשו. אביה של הילדה אמר לכאן חדשות כי הוא מאוכזב מהעונש הקל, וכי בתו עדיין לא התאוששה. בפרקליטות אומרים כי ישקלו אם לערער על קלuת העונש.

"אנחנו כועסים מאוד, אפס מאמץ", אמר האב. "שלושה שופטים שמורחים את המשפט שלוש שנים ובסוף נותנים את המינימום של המינימום. שש שנים בבית המשפט העליון הציעו עוד לפני שקבעו כי יורשע באינוס".

אמה של הילדה הנפגעת סיפרה לכאן חדשות: הילדה שלי עדיין פגועה, יש התפרצויות בכי וזעם והיא מתעוררת בבוקר למיטה רטובה. בשבת היו לילדה התפרצויות. אז לבוא ביום ראשון ולהגיד 'יעשה הצדק' - - ושוב אין צדק בבית המשפט".

בערב שבת בחודש מארס 2019, שהתה הילדה יחד עם אביה ואחיה בבית כנסת בירושלים. הילדה יצאה מבית הכנסת ושהתה לבדה בחוץ. בשלב הזה לשם הגיע אליה התכופף והרים אותה וחיבק אותה כשידיו על כתפיה. בכתב האישום נכתב כי תלמיד הישיבה אמר לילדה לחבק אותו ואחר כך אמר לה לשכב כשהוא מסתכל לעברה. בכתב האישום נכתב עוד כי הילדה ניסתה לברוח מהנאשם אך הוא נשכב עליה.