כיתה ריקה
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

מה הטעם בהשבתת בתי הספר כשאין ממשלה?

הסיכוי שהיועמ"שית תאשר הסכם שיעלה מיליארדים קלוש והסתדרות המורים מנהלת מו"מ מול אף אחד. במצב הזה יש למזכ"לית הסתדרות המורים יפה ב דויד הזדמנות היסטורית: לבוא לממשלה הבאה, מעל הראש של האוצר, עם עסקת חבילה רצינית - נראה אותם מתנגדים
שאול אמסטרדמסקי
21 ביוני 2022
17:52

שנייה לפני שמתחיל כל פסטיבל הניחושים של מי ירוץ עם מי ובאיזה מפלגה ומתי הבחירות, יש לי בקשה: אפשר להפסיק עם השביתה המטופשת הזאת בבתי הספר היסודיים? די. ברצינות, עד עכשיו עוד איכשהו הבנתי, אבל עכשיו, כשאין ממשלה, מה יש להשבית את בתי הספר? מול מי אתם עושים משא ומתן? מול אף אחד.

ההסכם שבסופו של דבר ייחתם עם הסתדרות המורים הולך להיות הסכם כבד, הוא יעלה כמה מיליארדים. הסיכוי שהיועצת המשפטית לממשלה תיתן לממשלת מעבר לחתום על הסכם כזה ולסנדל את הממשלה הבאה הוא סיכוי מאוד קלוש, ולכן - אפשר להפסיק את השביתות? למה זה עוזר בכלל?

האם ארגוני המורים מקדמים או מעכבים את החינוך? | עוד יום

אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזאת ולהעביר מסר איש למזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד: יפה היקרה, יש לך פה הזדמנות היסטורית. קחי את החופש הגדול בנחת, תזמיני אלייך את הנהגת ההורים הארצית ותשמעי מהם מה חשוב להורים. ואז תבואי לממשלה הבאה, מעל הראש של משרד האוצר, עם עסקת חבילה רצינית. הינה מה שאנחנו רוצים לקבל, הינה מה שאנחנו מוכנים לתת, ההורים איתנו - נראה אתכם מתנגדים.

ההוצאה על חינוך היא ההוצאה הגדולה ביותר בספר התקציב של מדינת ישראל - יש לך פה הזדמנות היסטורית לעשות שם שינוי ואז את לא תהיי רק מנהיגה של ארגון עובדים, את תהיי מנהיגה, נקודה. קצת שיעורי בית לחופש הגדול.