יוסי אזריאל, סגן ראש עיריית קרית ביאליק
צילום מסך

בכיר החשוד בשוחד של 25 מיליון שקלים שב לעבודתו

סגן ראש עיריית קרית ביאליק יוסי אזריאל הסביר כי סבר בטעות שצו ההרחקה מהעירייה פקע. השופט: "לא היה מקום לחשוב שהצו לא בתוקף"
חן ביאר
23 ביוני 2022
20:44

למרות החלטת בית משפט המונעת ממנו מלהגיע לבנייני העירייה ולוועדה לתכנון ובנייה, סגן ראש עיריית קרית ביאליק ויו"ר הוועדה לתכנון ובנייה קריות יוסי אזריאל החשוד בעבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון בהיקף של 25 מליון שקלים הגיע בשבוע שעבר לבניין העירייה ולמשרדי הוועדה ושב לעבודתו.


בחלוף כמה שעות ולאחר החלטה נוספת של בית המשפט הוא עזב את המקום. שופט בית משפט השלום בחיפה שלמה בנג'ו מתח ביקורת על התנהלותו של אזריאל ואמר כי: "האירוע מחדד את תעוזת החשוד ומעצים את החשש לשיבוש הליכי משפט".

בנג'ו גם האריך את הרחקתו של אזריאל מעבודתו ב-30 ימים נוספים וקבע כי לאחר שנחקר עוד פעמיים נוספות בחודש האחרון החשדות כנגדו התעצמו. פרקליטו של אזריאל עו"ד אבי אמר טען כי אזריאל סבר שצו ההרחקה בעניינו פקע ואף התריע בפני המשטרה על כוונתו לשוב למקום עבודתו אך השופט דחה את הטענה וקבע כי לא היה מקום לחשוב שהצו אינו בתוקף.

עו"ד אמר מסר בתגובה לכאן חדשות כי בכוונתו להגיש ערר על ההחלטה להאריך את הרחקת אזריאל: "בית המשפט המחוזי יבחן מחדש את הטענות. תמוהה שלדיון הגיעו עד חיפה 4 נציגים של היחידה החוקרת ופרקליט מפרקליטות מיסוי וכלכלה תל אביב, וכדי להרשים את בית המשפט הביאו איתם עשרות ארגזים מלאי חומרי חקירה תוך שהם טוענים שיש עוד עשרות פעולות חקירה לבצע. אם אלו פני הדברים התשתית הראיתית רחוקה מלהיות מגובשת ומכאן הערר". כזכור, אזריאל חשוד שסייע לקדם את ענייניהם של קבלנים בתמורה לשוחד שעבר באמצעות חוזים שקיבלה חברה לניהול מבנים בבעלות בניו של אזריאל.

תגיות:
שוחד