כרמי בבית המשפט היום והמחאה בחוץ
צילומים: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

בצעד חריג: ביהמ"ש אפשר ליובל כרמי להציג 40 עדים לטובתו

כרמי הורשע בקיום יחסי ימין וביצוע מעשים מגונים בשתי מטופלות שלו. לצורך שמיעת העדויות נקבעו חמישה ימי דיוני טיעונים לעונש
ורד פלמן
29 ביוני 2022
17:23

החלטה חריגה במשפטו של הפסיכולוג יובל כרמי, שהורשע בקיום יחסי מין ומעשים מגונים עם שתי מטופלת: 40 עדים מטעמו יישמעו בפני בית המשפט. לצורך כך קבעה היום (רביעי) השופטת חמישה מועדי דיונים לטיעונים לעונשו. היום נשמעו עדים אחרים מטעמו, והנפגעת , הנפגעת שהובילה לפתיחת הפרשה, קים ארד, הקריאה דברים לשופטת. הדיון התקיים בדלתיים סגורות ולכן לא הוצגו נימוקים להחלטה. מחוץ לבית משפט השלום בירושלים הפגינו מוחים שדורשים לגזור על כרמי את העונש המרבי.

אתמול הפרקליטות הודיעה לעורכות דינה של קים ארד כי היא תבקש לגזור על הפסיכולוג שלוש שנות מאסר ולא את מספר שנות המאסר המרבי בחוק- ארבע שנים, כפי שדרשו עורכות הדין. הן מסרו בשמה של ארד: "לא רק שההחלטה מאכזבת, אלא שהיא גם חוטאת לחומרה הקיצונית המאפיינת את העבירה שביצע כרמי - פגיעה מינית בקודש הקודשים של הטיפול הנפשי, תוך שיחזור פגיעות קודמות, שבעטיין היא פנתה לקבלת טיפול. אנו שמות מבטחנו בבית המשפט ומקוות שהוא יהיה אמיץ כדי שסוף סוף ייעשה צדק במקרה זה".

מאיגוד מרכזי הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית נמסר: "במקום צדק לקים - ועונש הולם לפסיכולוג עבריין המין יובל כרמי, מה שראינו היום בבית משפט השלום בירושלים הוא עינוי דין לקים אריאל ארד. עמדנו ארבע שעות בשמש יחד עם פעילות ופעילים רבים בהפגנת התמיכה בקים שארגנו מחוץ לבית המשפט. חיכינו וקיווינו בזמן הדיון בעונשו של הפסיכולוג עבריין המין לעונש שהולם את חומרת מעשיו המחרידים, שיביא סוף להליכים המשפטיים ויאפשר לקים להתרכז בהחלמה.

"במקום זאת חזינו בעינוי דין מתמשך - דיון הטיעונים לעונש שהתקיים היום התפוצץ, ונקבעו להמשך עשרות ישיבות שבהם יעידו עדי הגנה. מאחר שהדיון התקיים בדלתיים סגורות, לא ניתן לפרסם בשלב זה את הפרטים. עו"ד אפרת נחמני-בר ועו"ד שרון זגגי -פנחס, המייצגות את קים ציינו, כי הן מקוות שבית המשפט יתיר את פרסום הפרוטוקולים של הדיון על מנת שהאמת בעניין תצא לאור. נמשיך במאבק עד שיהיה צדק לקים ולשאר הנפגעות מכרמי".