אלון קסטיאל

הפרקליטות עתרה נגד ההחלטה לשחרר את קסטיאל

בעתירה נגד עבריין המין צוין שוועדת השחרורים לא נתנה משקל מספק לנפגעות, ולסיכון הצפוי להן משחרורו המוקדם – "ההחלטה חורגת באורח קיצוני ממתחם הסבירות"
חן ביאר
06 ביולי 2022
11:30

פרקליטות מחוז צפון הגישה היום (ראשון) לבית המשפט לעניינים מנהליים בנצרת עתירה נגד החלטת ועדת השחרורים לשחרר על תנאי את אלון קסטיאל, שהורשע בביצוע עבירות מין בארבע נשים. המדינה טוענת בעתירה כי בהחלטת השחרור לא ניתן משקל מספק לעמדת הנפגעות, ולסיכון המשמעותי הצפוי להיגרם להן כתוצאה משחרורו המוקדם של קסטיאל. עוד צוין כי "ההחלטה חורגת באורח קיצוני ממתחם הסבירות". 

בשבוע שעבר ועדת השחרורים הורתה, בדעת רוב, על שחרורו המוקדם של קסטיאל, שנידון ל-57 חודשי מאסר בפועל, לאחר שהורשע בניסיון אינוס, מעשים מגונים בכוח והטרדה מינית בארבעה אישומים שונים. שחרורו הותנה בתנאים שונים, ובין השאר הורתה הוועדה על איסור כניסתו של האסיר לתל אביב, רמת גן וגבעתיים. עוד נקבע שכניסתו לתחומי העיר יפו תהיה רק לצרכי הטיפול בשעות מוגדרות.

בעתירה, שהוגשה באמצעות עו"ד צביקה אברמוביץ, נכתב: "הוכח בבירור כי שחרורו המוקדם של קסטיאל יגרום לסיכון משמעותי ביותר לנפגעות העבירה, לשלומן הנפשי ולהליך שיקומן. לא מדובר בטענה ערטילאית או פרשנות משפטית, אלא במציאות מוכחת וניכרת. בנסיבות אלו, ברור כי התוצאה המתבקשת של שיקול זה, היתה מחייבת את דחיית בקשת קסטיאל לשחרור מוקדם, תוך מתן משקל מכריע לעמדת הנפגעות".