עבדאללה ולפיד
צילום: אי-פי • מארק ישראל סלם, פלאש 90

"דנו על ביקור ביידן": לפיד שוחח עם מלך ירדן

עבדאללה בירך את רה"מ על כניסתו לתפקיד ואיחל לו הצלחה • משפחתה של אבו עאקלה ביקשה להיפגש עם ביידן: "מאוכזבים מתוצאות החקירה"
גילי כהן
09 ביולי 2022
19:51
עודכן ב 20:50

ראש הממשלה יאיר לפיד ומלך ירדן עבדאללה השני שוחחו הערב (שבת) בטלפון. לפיד בירך את עבדאללה ואזרחי הממלכה לרגל חג הקורבן והביע את תנחומיו בשם ממשלת ישראל על האסון בדליפת הגז בעקבה. המלך עבדאללה ברך את לפיד על כניסתו לתפקיד ראש הממשלה ואיחל לו הצלחה. השנים דנו גם על ביקור נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן ועל הצורך להעמיק את שיתוף הפעולה והיחסים בין המדינות. 

בעוד ארבעה ימים ביידן ינחת בישראל לביקור ראשון מאז נבחר לתפקיד. לקראת הגעתו, בישראל מכינים כמה מחוות לפלסטינים - ככל הנראה יוכרז על הכשרה של בנייה בלתי חוקית. צפויה גם הודעה על התקדמות בפריסת הדור הרביעי של תקשורת סלולרית, וייתכן שגם על כינוס הוועדה הכלכלית המשותפת לישראל ולרשות הפלסטינית.

בד בבד, בסוכנות הידיעות AFP פורסם היום שמשפחתה של שירין אבו עאקלה שלחה איגרת לנשיא ביידן, בה ביקשה להיפגש עמו בזמן ביקורו באזור בימים הקרובים. באיגרת הביעה המשפחה אכזבה קשה מתוצאות החקירה האמריקנית בעניין מותה של כתבת אל-ג'זירה: "המשפחה מרגישה נבגדת בשל התגובה האמריקנית המצערת בנוגע לנסיבות מותה". אנטון אבו עאקלה, אחיה של שירין, כתב כי הם רוצים להיפגש עם ביידן כדי להביע בפניו ישירות את דאגתם ודרישותיהם: "ההתנהלות של הממשל שלכם מוכיחה שיש כוונה ברורה למוטט את המאמצים שלנו להשיג צדק".