t
הדס קליין, הבוקר
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

הסנגור תקף: "השמדת טלפונים", קליין ענתה: "זאת הכפשה"

חקירתה הנגדית של העוזרת של מילצ'ן החלה: "היקף המתנות היה קטן מהנטען" • עו"ד עמית חדד אמר לקליין שהיא משקרת: "הדרך שבה חישבת את המתנות היתה דרך רצופת כשלים" • הדס קליין בחקירה הנגדית: "שרה הרימה טלפון למילצ'ן לוודא שכולנו מצביעים לבנימין נתניהו"
אמוץ שפירא
12 ביולי 2022
09:06
עודכן ב 13:43

עדכונים שוטפים 

13:50 | הסנגור ממשיך להציג לקליין את ההתכתבויות בינה לשרה נתניהו. היא ענתה: "אני עונה לשרה מה שהיא רוצה לשמוע". חדד הוסיף: "תאשרי לי שגברת נתניהו לא ידעה שזו מציאות מדומה, ומבחינתה זה מציאות אמיתית, מבחינת מה שאת משדרת לה". קליין: "בטח, היא הייתה מבכה את צרותיה אצלנו, ולבקש דברים. זה לא היה חד סיטרי, אלא דו סיטרי". 

13:33 | חדד הציג עוד התכתבות עם שרה נתניהו: "ערב טוב שרה אשמח לדעת מתי ניתן לשוחח? משהו קצר, נשיקות ולהשמע". הוא פנה לקליין ושאל: "חשוב לך לכתוב לה נשיקות. כל מי שיושב באולם יכול לחשוב בטעות שהיתה מערכת יחסים אחרת ואנחנו מתקנים את ההתרשמות הזו". היא ענתה: "כדאי שתבין איך עובדים עם אנשים. תמיד אתה נחמד לכולם. זה העבודה שלנו". חדד: שלחת נשיקות, והצד השני מבין שאתה מחבב אותו. 


ההתכתבות שהציג חדד

הסנגור המשיך: "אנחנו רואים שאת הפגישות את מתאמת עם גברת נתניהו. אין לך התכתבויות כאלו עם מר נתניהו. כאשר נתניהו באייפק ואחכ בקונגרס יש התכתבות ענפה שלך עם שרה נתניהו. הוא הציג עוד התכתבות, "ישר כוח על הנאום, ורציתי לאחל  מזל טוב ויום נישואים שמח". קליין: אני לא עוקבת אחר יום הנישואין. אתה יודע מה קרה כשלא התקשרתי לאחל מזל טוב? ארנון אמר לי שהיא מקללת אותי". 

קליין: "אין ספק שהיו לה לשרה נתניהו תכונות טובות של חמלה. אהבה היא דבר גדול. אנחנו לא באמת חברות, אמרתי לה. לא הרגשתי קירבה גדולה, אך כתבתי כי הייתי צריכה. לא שיקרתי, כי אתה עובד בזה. אחר כך היינו צוחקים. אין ספק שהיא אישה טובה, ויש לה דברים טובים, והיא אישה רחמנית, אך היו לצד זה שעות קשות". 


התכתבות נוספת שהציג חדד

13:20 | חדד הציג כתבה על קליין שבה הגדירה את עצמה במרכז המפה הפוליטית. היא השיבה כי "ראיתי שפילבר הצהיר שארנון בצד השמאלי של המפה הפוליטית, ואמרתם לו למה זה רלוונטי? אני גאה בשורשים שלי. אין איש במדינה הזו שאין לו דעה פוליטית, אתה לוקח אותי למקומות שזה מזעזע אותי. אני מעולם לא נתתי לזה להשפיע לשום כיוון. אני צריכה להגיד לך למי הצבעתי? שרה הרימה טלפון למילצן לוודא שכולנו מצביעים לבנימין נתניהו". 

סנגורו של נתניהו המשיך והדגיש כי "הדעות הפוליטיות חשובות". קליין הוסיפה: "נאלצתי לותר על חברותי במפלגת העבודה כי בן צור אמר שזה לא טוב. הפכתי לאדם בלי דעה בגלל שחס וחלילה משיהו יגיד עליי משהו". 

12:45 | עו"ד חדד עובר לדבר על המתנה שהעניקה שרה נתניהו לגברת מילצ'ן והציג תמונה של השניים. "בתמונה הזו יש שרשרת זהב ותליון ששרה קנתה לגברת מילצ'ן. ואני אומר לך שאמנדה ענדה את התיליון הזה במיוחד באירוע הזה כדי לכבד את שרה. כאשר נתת לגברת נתניהו את התמונה הזו, אמרת לה: שבתמונה הזו יש את שתי הבלודיניות האהובות עליי". קליין: לא אמרתי את זה, זה לא הסגנון שלי. אין ספק שהם היו חברים, אני לא מקילה ראש. 


התמונה שהציג חדד

חדד הציג עוד מתנות שהביאה משפחת נתניהו וקליין השיבה: "הרמתי טלפון לחוקר כדי לומר שארנון נזכר משהו שהיו עוד מתנות הדדיות. אם הייתי רוצה להזיק לנתניהו לא הייתי מתקשרת לחוקר".

12:30 | חדד: את שלחת צילום מסך מהמייל שלך, שבו כתוב "שהאחות שרה נתנה לי כמה מתנות נפלאות, ובבקשה תבטיחי שהיא תדע שזה מאוד נגע בה. ג'יימס פאקר, נשיקות". הוא הוסיף, "במייל הזה פאקר קורא לשרה אחות". קליין: הוא קורא גם לי אחות. 

11:25 | קליין בחקירתה הנגדית: "היינו קונים כל יומיים אייפדים, בגלל הפחדים של פאקר והוא היה משליך טלפונים לבריכה. אני בחיים לא השלכתי טלפון לבריכה". חדד הקשה עליה: "כל הטלפונים שלך נשברו והתקללו? מסתבר שבזמן האמת הטלפונים של העדה נשברו והתקלקלו". קליין השיבה: "הסתובבתי עם שני טלפונים ששמשו אותי. אני לא אתן לך לומר שאני השלכתי לבריכה. אתה הכפשת אותך כרגע".

הסנגור המשיך: "אני משמיץ אותך? את כל הטלפונים שלך זרקת". היא השיבה כי "מעולם לא זרקתי טלפון, לא השמדתי. אנחנו קונים חדש, תחפש אצלי בבית  את הישנים. אתה לא יכול לבוא בטענות אליי". חדד: אני יכול. את השמדת, ואחר כך לכל החקירות שלך את מקפידה לבוא לחקירות בלי טלפון. את חושבת שכולנו ילדים קטנים?". 

09:49 | חדד שאל: "את מודה בזמן אמת על מתנות ממשיות, בעלות שווי כספי ממשי, ששרה נתניהו רכשה למילצ'ן ולפאקר.  את בעצמך קיבלת מתנות מהם". קליין ענתה כי "אני עובדת אצלם, ואני לא חייבת לך דין וחשבון. לרגל גיל 50 שלי פאקר רצה לתת לי תכשיט ענק ולא הסכמתי. אני עובדת אצל האנשים האלו. אני עדה, לא נאשמת". 

חדד תקף: "לך ולמשטרה ייש אינטרס להשחיר את שרה נתניהו ואת בנימין נתניהו". קליין ענתה: "אני חברתי יד אחד עם המשטרה? נו באמת". 

09:30 | חדד המשיך בחקירה ופנה לקליין: "אני אומר לך שראיות חשובות, שהיו יכולות להוכיח את פיקטיביטת הסיפור שסיפרת, שהכמויות לא נכונות, שהשיטה היא לא שיטה – הן הושמדו או לא נאספו במכוון. קליין ענתה: "חשפנו את כל מה שיש לנו. אני ביקשתי להכין קלסרים, אני השמדתי ראיות?".

09:28 | חדד פונה לקליין: "המציאות שונה לחלוטין ממה שאמרת. ניתנו מתנות מפעם לפעם ממילצ'ן לנתניהו, אך מה שסיפרת הכל שיקרי. קליין: אני עומדת על הדברים שלי. חדד המשיך: הראיות של שליחת מתנות עם נהג זה היה פעמים בודדות אם בכלל כל שנה. קליין: אני לא מסכימה

עו"ד חדד הוסיף: "הראיות יוכיחו שהיקף המתנות היה קטן מהנטען. פעמים רבות היו 3-2 בקבוקים ולא ארגזים כמו שאמרת. הדרך שבה חישבת את המתנות היתה דרך רצופת כשלים". קליין סיפרה: הגעתי לתת עדות וביקשו ממני לתכלל את כמות המשקראות ואמרתי מספר יותר גבוה בחקירה, וזה הטריד אותי. ביקשו ממני לומר הערכה לגבי הבקבוקים. התייעצתי עם העו"ד שלי  והוא אמר תגידי מה כן – ולכן אמרתי שאני לא חשה טוב, לכן הורדתי את הכמות. לא ישבתי ועשיתי רשימות". 

09:25 | סנגורו של נתניהו, עו"ד עמית חדד, פתח את החקירה הנגדית ושאל את הדס קליין: "דבר מרכזי בעדות שלך ששרה נתניהו הייתה דורשת באופן תדיר שמפניות". קליין השיבה בחיוב. חדד המשיך: "היחסים בינך לבין שרה היו מתוחים, צווחות?". קליין ענתה: "כן. אני בן אדם מאוד נעים, העבודה שלי שירותית מאוד. הייתי מאוד נעימה לשרה נתניהו, והם היו גם היו ימים של צרחות נוראות והיו ימים חיוכים. יחד עם זאת הם באו לבקר. אירחנו את החברים שלהם מכל הלב, ואחר כך הבדיחות של מילצ'ן וכולם היו מאחורי הגב". 

09:15 | הדס קליין בתחילת החקירה הנגדית: "הטלטלה שאני עוברת בימים האחרונים, שמישהי  הטרידה אותי, וכאשר אני עייפת ניגדתי להגיש תלונה. זה חלק מהמסע שאני עוברת". 

הקו הצפוי של ההגנה

בחדשות הערב בכאן 11 דווח על הקו הצפוי של צוות ההגנה. הראשון - הטענה שסכומי המתנות היו נמוכים בהרבה, והחשבוניות מטעות בעניין. הטיעון השני הוא שנתניהו לא היה מודע להיקף המתנות לרעייתו, וגם לגביו המצב העובדתי שונה מהמתואר. והטיעון השלישי שההגנה צפוייה להציג הוא שמדובר במתנות במסגרות חברות, ובמיוחד שהיה ייעוץ - שעניין הייעוץ הוא סיפור משפטי מורכב בפני עצמו. סנגורו של נתניהו צפוי להמשיך ולטעון, כפי שאמר במהלך החקירה הראשית, כי מדובר בעדות שמועה וסברה.

אתמול הגישה קליין תלונה במשטרה נגד אישה שקראה לעברה קריאות השמצה בתום הדיון בבית המשפט. התלונה האחרונה מתווספת לתלונה שכבר הגישה קליין בחמישי שעבר על פרסום תמונת ביתה וכתובתה. בסביבתה של קליין אמרו לכאן חדשות כי "האירוע היום הוא תוצאה של תעמולה שקרית, ובהיעדר חקירה נפתח פתח לעוד מטרידים שבפעם הבאה יהיו אלימים יותר".