סניף ארומה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

רשת ארומה מייקרת את התפריט ב-7 אחוזים

הרשת הודיעה כי תעלה מחירים על רקע ההתייקרויות בעלויות חומרי הגלם והתפעול
דנה ירקצי
14 ביולי 2022
13:10

ברקע גל ההתייקרות הודיעה היום (חמישי) רשת ארומה על העלאת המחירים בתפריט מתחילת החודש הבא בשיעור ממוצע של 7%. ברשת אומרים כי עדכון המחירים נעשה בעקבות גל ההתייקרויות בעלויות חומרי הגלם והתפעול. העלייה תחול על כל הסניפים למעט סניפי נתב״ג. העלייה הנוכחית מצטרפת לעלייה מחודש מאי 2021, אז התייקרו מחירי המוצרים בתפריט ארומה בכ-3%.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

עו"ד מיכל כהן, הממונה על התחרות, התראיינה הבוקר בתוכנית משחקי הכיס בכאן רשת ב ואמרה כי עליות המחירים קורות בימים אלה בכל העולם מסיבות רבות ובהן האינפלציה, הקורונה והמלחמה באוקראינה. עו"ד מיכל כהן התייחסה בשיחה עם ליאל קייזר לתחרות בשוק המזון ואמרה כי רואים ריכוזיות בתחום הספקים ונעשה ניסיון להוריד את החסמים העומדים בפניהם. "הממשלה הקודמת ניסתה לעשות רפורמות שהתוצאה שלהן תהיה בעתיד. צריך להיות סבלניים כי זה אף פעם לא באותו רגע. הרפורמות יורידו מחירים ויאפשרו יותר תחרות. יש עוד הרבה עבודה".

על תיאום המחירים של יצרני המזון בארץ אמרה כהן כי החקירה נמשכת והיא אינה יכולה להתייחס לנושא. "אנחנו בבדיקה נרחבת של הפרות של חוק המזון. בודקים את ההסכמים בין הספקים לקמעונאים, לא נוכל להגיע ליתרונות לגודל כמו השווקים באירופה. התנאים האובייקטיביים של השוק מקשים על התפתחות תחרות כמו שיש בשווקים יותר גדולים. יש איך לקדם תחרות. יש עוד הרבה מה לעשות מבחינת רגולציה בתוך הבית. למצב יש עוד הרבה במה להשתפר. לא נגזר עלינו שום דבר שלא יכול להשתנות אבל המשק שלנו תמיד יהיה קטן מארצות הברית או אירופה".