הדס קליין, היום
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

קליין: הם אמרו שחברים רשאים לתת מתנות - חוץ מדירות

העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן העידה כי בני הזוג נתניהו אמרו לה שחוות דעת משפטית מתירה את חילופי המתנות ביניהם. זהו יום הדיונים האחרון בתיק 1000 לפני יציאה להפסקה של חודש וחצי
אמוץ שפירא
19 ביולי 2022
11:57

עדת התביעה בתיק 1000, הדס קליין, אמרה הבוקר (שלישי) כי שמעה מבני הזוג נתניהו וגם ממעסיקה ארנון מילצ'ן שיש חוות דעת משפטית לפיה, חברים רשאים לתת מתנות זה לזה - חוץ מדירות. בעדותה בחקירה הנגדית שנמשכה היום בבית המשפט המחוזי בירושלים, הוסיפה קליין כי מילצ'ן רצה לדעת מי חיבר את חוות הדעת, אך היא לא רצתה לברר כדי לא להביך את בנימין נתניהו. עוד אמרה העוזרת האישית של מילצ'ן וג'יימס פאקר כי מילצ'ן הרגיש שהוא יכול להתקשר לראש הממשלה דאז ולהוציא אותו מפגישות שהוא מקיים. לדבריה, למילצ'ן לא היו כל אינטרסים כלכליים בקשר עם נתניהו.

זהו יום הדיונים האחרון לפני יציאה להפסקה של חודש וחצי, כאשר החקירה הנגדית תתחדש בחודש ספטמבר.

אתמול אמרה קליין בעדותה כי פאקר רצה לתרום שלושה מיליון דולר למרכז פרס לשלום ולדבריה, מילצ'ן שמע על כך "הרים טלפון למר נתניהו, נתניהו כעס - והתרומה נעצרה". פאקר, ציין עורך דינו של נתניהו עמית חדד, תרם לבסוף למרכז מיליון דולר.

קודם לכן, ביקשה ההגנה לפסול את תיעוד רכישת המתנות לזוג נתניהו, אותו הביאה למשטרה. זאת, בטענה שמילצ'ן ופאקר לא נתנו הסכמה להוציא את החומרים, ושהמשטרה בעצם הפעילה אותה כדי לקבל את התיעוד במקום להוציא צו חיפוש. לדברי קליין, עורך דינה בזמן החקירה, בועז בן צור, הזהיר אותה שבקשת הסכמה תהיה שיבוש חקירה.

בימי העדות הקודמים של קליין, בהם נחקרה על ידי המדינה, קליין העידה על קו אספקה במאות אלפי שקלים לבקשת הזוג נתניהו. בשבוע שעבר פרקליטו של נתניהו, עורך הדין עמית חדד, ניסה להראות כי היה מדובר בסכומים נמוכים בהרבה, וכי המתנות ניתנו בהדדיות ובמסגרת חברות.