-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ההסתדרות יקרא לחרם צרכני נגד החברות שמייקרות מוצרים

ארנון בר דוד צפוי לצאת בקריאה לוועדים לנקוט בצעדים למלחמה ביוקר המחייה • בין הרשתות המדוברות – שסטוביץ ודיפלומט, אך לא בטוח שהוא ינקוט בשמן
דנה ירקצי
25 ביולי 2022
19:38

שחקן נוסף צפוי להצטרף למחאת יוקר המחייה – יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד, כך פורסם היום (שני) בתוכנית "משחקי הכיס" בכאן 11. בר דוד צפוי לצאת בקריאה לחרם צרכני נגד החברות שמעלות מחירים.

ארנון ברור דוד צפוי למסור מחר הצהרה בנושא המאבק ביוקר במחייה, במסגרתה יציג צעדים שהממשלה צריכה ליישם. בין השאר הוא יעסוק בסבסוד חשמל לשכבות החלשות או סבסוד מעונות יום. אך הצעד המשמעותי שינקוט הוא נגד חברות המזון הענקיות שהודיעו עד לאחרונה על העלאת מחירים. בר דוד יקרא לוועדים הגדולים לצאת בחרם צרכני נגד אותן חברות שהודיעו על העלאת מחירים.

מתי המחירים יפסיקו לעלות? | האזינו ל"עוד יום"

החברות אליהן יתייחס בר דוד הן שסטוביץ ודיפלומט. לא ברור אם הוא ממש יגיד את השמות של החברות הענקיות הללו או יצא בקריאה כללית נגד החברות שמעלות מחירים. זאת בשל שני טעמים – האחת התנגדות של אנשים בהסתדרות ביציאה ממשית נגד חברות הענק. הסיבה השנייה אי כי בר דוד לא יכול לצאת מפורשות נגד חברת "קימברלי קלארק" חברת שמייצרת בישראל עובדיה מאוגדים בהסתדרות.