כליל קמחי

אימו של כליל קמחי בהספד: הבולען שלקח אותך פער בנו חור

מעצר הבית של רחל ונתן מלר, בעלי הווילה בכרמי יוסף שבה אירע אסון הבולען בבריכה, הוארך אתמול בארבעה ימים • בכאן חדשות נחשף דוח של בודק הבריכה, שכבר לפני שנה וחצי מצא בה ליקויים רבים שמאז לא תוקנו
סיון סיסאי
26 ביולי 2022
14:24

ההספד שנשאה אורית, אימו של כליל קמחי שנהרג כשנשאב לבולען שנפער בבריכה פרטית בכרמי יוסף, פורסם היום (שלישי), שלושה ימים לאחר הלווייתו. ״כיש כיש שלנו. אני ניצבת מולך ברגע הקשה בחיי", ספדה האם. "בשתי מילים: היית כליל השלמות, כמו השם שבחרנו עבורך וכל מילה נוספת רק תגרע. הבולען שלקח אותך מאיתנו פער בכוחנו חור עמוק שלעולם לא יתמלא עד תום".

"תמיד אמרנו שאתה השוקולד בסנדוויץ׳", המשיכה האם, "אבל הסנדוויץ׳ נשאר ללא שוקולד. עשינו כל שביכולתנו שתהיה מאושר בחיים הקצרים שלך, וגם אתה לא פסחת על אף סעיף - ים, בריכה, ספורט, מסיבות, מסעדות וברים. כמה אירוני שמה שכל כך אהבת שאב אותך אל מותך. הנחמה היחידה של כולנו שבילית ונהנית עד לרגעים האחרונים. נאהב אותך לעד״. 

אתמול בית המשפט האריך בארבעה ימים את מעצר הבית של רחל ונתן מלר, בעלי הווילה בכרמי יוסף שבה אירע האסון ביום חמישי. בני הזוג, שחשודים בגרימת מוות ברשלנות, שוהים במעצר בית אצל בתם בכפר סבא, לאחר שהשופטת הורתה על הרחקתם מיישובם. קמחי נשאב לתוך בולען שנפער בקרקעית הבריכה, ולאחר ארבע שעות של חיפושים הוא אותר ללא רוח חיים בעומק האדמה. 

ביום שבת נחשף בכאן חדשות דוח הבדיקה שעשוי לסבך את בעלי הבית. דוח הבדיקה, שנערכה בפברואר 2021, מצביע על שורה של נזילות וחמור מכך - על הצטברות מים מתחת למשטח ה-PVC, המשטח שנמצא בקרקעית הבריכה ולמעשה מתחתיו מחלחלים המים לבטון הדק, שהביא לבסוף לקריסת הבריכה.

את הפנייה לחברה יזם איש האחזקה שמטפל בבריכה, לאחר שהיו בה כמה נזילות חמורות שעליהן לא הצליח להתגבר בכוחות עצמו. לכן הוא נאלץ להסתייע בשירות של חברה חיצונית, שלה המכשור המתאים. גורם המעורב במקרה אמר לכאן חדשות כי בעלי הבית לא טרחו לתקן את הליקויים שנמצאו, והותירו את הבריכה באותו מצב, זאת כשעלות התיקונים נאמדה בעשרות אלפי שקלים.