ואלא חלאילה

"עבריין מסוכן": ההסתבכויות של הנאשם ברצח ספיר נחום

ואלא חלאילה חוייב בפיצויים לשוטר על כך שביזה אותו בסרטון טיקטוק עם הכיתוב "השוטר הזה יותר זול מנעל" - ולא שילם • בשבוע שעבר הואשם ברצח ובחטיפה של ספיר נחום: "רצח מתוכנן ומתוחכם"
שלי טפיירו
27 ביולי 2022
23:32
עודכן ב 07:53

שבועיים לפני שנעצר בחשד לרצח ספיר נחום, נגזר על הנאשם וואלא חלאילה לשלם פיצויים לשוטר שתבע אותו בפרשה אחרת. חלאילה העלה לטיקטוק תיעוד מבזה של השוטר שהביא לו דוח תנועה, והוסיף לו את הכיתוב: "השוטר הזה יותר זול מנעל".

שבועיים לפני מעצרו התקיים דיון בעניין, אליו חלאילה לא טרח להתייצב, ולפיכך פסק בית המשפט את מלוא הסכום לתשלום תוך 30 יום, אלא שמאז נעצר בפרשת הרצח המזעזעת של אם ילדיו נחום. נוכח אי תשלום הפיצויים, הגיש השוטר בקשה דחופה לתשלום לחלאילה, שבו ציין בין היתר כי מדובר בעבריין מסוכן ויש חשש שיבריח נכסים וכספים בניסיון לחמוק מהתשלום.

סנגורו של השוטר מסר בתגובה לפרסום: "חלאילה הוא עבריין מסוכן שלא פעם פעל כדי לפגוע בשמם של שוטרים ואנו נעשה הכול כדי לגבות את כספי הפיצויים כדי שישלם על מעשיו".

זאת לא ההסתבכות היחידה של וואלא חלאילה ומעשי הביזוי שלו מול גורמי אכיפת החוק. הוא נשא כמה עונשי מאסר מאחורי הסורגים, האחרון בכלא רימונים שבשרון לאחר שהורשע בשוד מזוין, נשיאת נשק והחזקת נשק, ירי והימלטות משוטרים. בינואר 2015 התכנסה ועדת השחרורים לדון בבקשתו לשחרור מוקדם, המשטרה והפרקליטות התנגדו נחרצות והזהירו: "מדובר באסיר בעל דפוסים עברייניים...האסיר מעיד כי בביתו ישנם גורמים שליליים הדבקים באורח חיים עברייני, והחזרתו לסביבה כזו יש בה כדי להוות סכנה לציבור".

בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד חלאילה בגין רצח בנסיבות מחמירות וחטיפה של ספיר נחום. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו של חלאילה עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, והוסיפה: "מדובר ברצח מתוכנן ומתוחכם שנעשה בקור רוח ובצורה המצביעה על תעוזה רבה והיעדר מורא".