-
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

הנתונים נחשפים: כמה הפסידו חברות הענק בעקבות המחאות נגדם?

שסטוביץ ודיפלומט ספגו ירידות של 5.2% ו-3.6% בשווי המכירות. ענקית הטואלטיקה קימברלי חוגלה דווקא רשמה עלייה. גם וויליפוד, המתחרה של דיפלומט, רשמה עלייה של 1.2% בשווי המכירות
דנה ירקצי
28 ביולי 2022
21:10

בעקבות מחאת הצינור עם גיא לרר - מנתוני חברת סטורנקסט, שפורסמו הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11, עלה כי שתי חברות ענק רשמו ירידה משמעותית בשווי המכירות. מנתוני החברה, שעוסקת במידע שיווקי ומתבססת על נתוני הקופות, ניתן ללמוד כי חברת שסטוביץ ספגה ירידה של 5.2% וחברת דיפלומט ספגה ירידה של 3.6%.

מנגד, ענקית הטואלטיקה קימברלי חוגלה רשמה עלייה של 3.5% בשווי המכירות של החברה. במקביל, המתחרה הגדולה של דיפלומט בתחום השימורים, וויליפוד, רשמה עלייה משמעותית של 1.2% בשווי המכירות של המזון היבש.   

ביום שני פורסם בתוכנית משחקי הכיס כי יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד יקרא לחרם צרכני נגד חברות שמעלות מחירים. בתוך כך, רשות החשמל החליטה אמש על העלאת מחיר החשמל לצרכן הביתי הממוצע ב-8.6%. מדובר בעלייה מתונה יותר מהמתוכנן בכ-1% בעקבות סיכום בין המשרד להגנת הסביבה לרשות החשמל, שעליו פורסם בכאן חדשות

בנוסף, לאחר מספר דיונים בנושא בראשות ראש הממשלה יאיר לפיד ושרת הכלכלה אורנה ברביבאי, סוכם ביום שני כי מחירי הלחם יעלו ב-21% בשלוש פעימות. על פי הסיכום, מחיר שלושה סוגי הלחמים יעלה הדרגתית: מחיר הלחם האחיד הפרוס יעלה ב-5.5%, מחיר החלה יעלה ב-8% ומחיר הלחם האחיד יעלה ב-5%. פעימה נוספת תתקיים בחודש דצמבר.

מתי המחירים יפסיקו לעלות? | האזינו לעוד יום