וויל סמית', היום
צילום: מתוך עמוד היוטיוב הרשמי

"התנהגות בלתי מתקבלת": וויל סמית' הגיב בסרטון על תקרית הסטירה

השחקן זוכה האוסקר טען כי פנה לכריס רוק - אך הקומיקאי לא מוכן לדבר איתו • בעקבות התקרית הושעה סמית' מהאקדמיה האמריקנית לקולנוע ל-10 שנים
אלון פרוכטר
29 ביולי 2022
19:08

ארבעה חודשים לאחר התקרית בטקס האוסקר, בה סטר השחקן וויל סמית' לקומיקאי כריס רוק, הערב (שישי) פרסם סמית' סרטון התנצלות בעמוד היוטיוב הרשמי שלו. בסרטון שאורכו כשש דקות, הבהיר סמית' כי הוא מביע חרטה עמוקה ומתחרט מבלי להתבייש בעצמו.

"אני בן אדם, עשיתי טעות", אמר סמית'. לדבריו, פנה מאז התקרית לרוק - אולם זה אינו מוכן לדבר איתו. סמית' חזר והדגיש כי הוא מצטער על מעשיו וכינה את התנהגותו בטקס "בלתי מתקבלת על הדעת". הוא הבטיח בנוסף כי רוק והוא יוכלו להיות שוב חברים.

בראשית החודש שעבר התייחסה השחקנית ג'יידה פינקט סמית' לראשונה לתקרית. בפתח פרק מיוחד של תוכנית הרשת שלה Red Table Talk, שעסק במחלת האלופציה שגורמת להתקרחות, אמרה כי "התקווה הכי גדולה שלי היא ששני הגברים החכמים האלה ידברו זה עם זה ויתפייסו".

בטקס שהתקיים בסוף חודש מארס, היכה סמית' את רוק וקילל אותו בשידור חי, לאחר שזה סיפר בדיחה על אשתו ג'יידה. רוק, שעלה לבמה כדי להגיש את הפרס לסרט התיעודי הטוב ביותר, הזכיר את הקרחת שלה והשווה אותה לדמות מהסרט "ג'י איי ג'יין".

ג'יידה לא נראתה מרוצה, וכך גם בעלה שצעק לרוק מהקהל: "תשמור את השם של אשתי מחוץ לפה שלך". בהמשך זכה סמית' בפרס לשחקן הראשי הטוב ביותר על תפקידו בסרט "משפחה מנצחת". סמית' שנשא את נאומו בדמעות, ניצל את הבמה כדי להתנצל על מעשיו.

בעקבות התקרית, החליטה מועצת המנהלים של האקדמיה האמריקנית להשעות את סמית מהטקס ל-10 שנים. ההחלטה התקבלה שבוע לאחר שהשחקן הודיע כי ימלא אחר כל החלטה שתקבל מועצת המנהלים, והודיע על פרישתו מן האקדמיה.