סופרמרקט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ההסתדרות לוועדים: לא לקנות מוצרים של החברות שהעלו מחירים לקראת החגים

יו"ר ההסתדרות זימן שורת ראשי ועדים לישיבה בעקבות ה"תרגיל" של דיפלומט. בדיון הועלו צעדי המשך בקמפיין נגד היבואניות הגדולות
דנה ירקצי
02 באוגוסט 2022
11:52

ההסתדרות כינסה היום (שלישי) את ראשי הוועדים הגדולים במשק בעקבות ניסיון התרגיל של חברת דיפלומט להציע הצעת פשרה לדחיית מחירים בדמות מבצעים. במסגרת הישיבה ניתנה לוועדים לא להזמין מוצרים של חברות דיפלומט, שסטוביץ וקימברלי קלארק לקראת החגים. במקביל גם הועלו צעדי המשך כחלק מהקמפיין שמובילה ההסתדרות נגד היבואניות הגדולות. 

בין המשתתפים בפגישה בהסתדרות: יו"ר ועד התעשייה האווירית יאיר כץ, יו"ר ועד מס הכנסה ואדים אבנשטיין, יו"ר ועד חברת חשמל מיקו צרפתי, יו"ר ועד קופת חולים כללית, יו"ר ועד חברת טבע אלירן קוזליק, יור ועד פלאפון, וועדי הבנקים ובנק ישראל כמו גם ועדי הרשתות.

אתמול הודיעה חברת דיפלומט כי תעלה את המחירים אך תנפיק מתווה מבצעים שיעגנו את המחיר לפני ההתייקרות עד החגים. בנוסף הודיעו לרשתות השיווק כי חברה שלא תשתף איתה פעולה לא תסופק לה סחורה. 

מהחברה נמסר: "דיפלומט עושה מאמצים רבים למנוע עליות מחירים, אך עקב האינפלציה והעלייה בתשומות גלובליות, הנושא עלה בידה רק באופן חלקי. דיפלומט היא חברה ישראלית, הפועלת בחמש מדינות בעולם ומעסיקה כ-2,500 עובדים, מתוכם כ-750 בישראל והיא צריכה לשמור על איתנות כלכלית מינימלית, כדי לדאוג לרווחת עובדיה ובעלי המניות שלה הכוללות גם את הציבור".

בתגובה להצעת הפשרה של דיפלומט, בהסתדרות אמרו: "המאבק אליו יצאנו בשבוע שעבר הוא מסע ארוך. המסע הזה יימשך ולמרות ההודעה המעורפלת של דיפלומט, שלא מבשרת שום דבר לציבור הרחב, ממשיכים במאבק בכל הכוח".