ביונסה
צילום: מתוך האתר הרשמי

שבוע אחרי ששוחרר: האלבום החדש של ביונסה כבש את ראש המצעד האמריקני

ביונסה היא האישה הראשונה שהגיעה לראש מצעד הבילבורד האמריקני ב-2022 • אלבומה מכר תוך שבוע 332 אלף עותקים בארצות הברית, וצבר 179.06 מיליון השמעות בפלטפורמות הדיגיטליות
אלון פרוכטר
08 באוגוסט 2022
16:21

שבוע מאז ששחררה את Renaissance, אלבום האולפן השביעי שלה, הלילה (שני) פורסם כי ביונסה כבשה את פסגת מצעד מכירות האלבומים האמריקני של "בילבורד". על פי הפרסום, האלבום מכר 332 אלף עותקים בארצות הברית.

מדובר בנתוני הפתיחה הגבוהים ביותר של מוזיקאית ב-2022. עם זאת, אלבומה של הזמרת בת ה-40 לא הצליח לעקוף את נתוני המכירות של Harry’s House, אלבומו האחרון של הזמר הבריטי הארי סטיילס, שמכר 521 אלף עותקים בשבוע הראשון לצאתו בחודש יוני.

עוד עולה ממצעד האלבומים השבועי של "בילבורד", כי מדובר באלבום הנשי הראשון שמגיע לראש המצעד האמריקני בשנת 2022. האישה האחרונה שעשתה זאת הייתה הזמרת הבריטית אדל, שאלבומה האחרון "30" עמד בראש המצעד במשך שישה שבועות רצופים, החל מדצמבר 2021. במקביל, צבר האלבום בשבוע החולף 179.06 מיליון השמעות בפלטפורמות המוזיקה הדיגיטליות.

עטיפת האלבום Renaissance

בשבוע שעבר הודיע שירות המוזיקה הדיגיטלי "ספוטיפיי" כי האלבום החדש שבר שיא, כשהפך לאלבום המואזן ביותר של אישה ביממה לשנת 2022. "רנסנס" הוא אלבום האולפן הראשון של ביונסה זה שש שנים, מאז שהוציאה את Lemonade בשנת 2016. מדובר בחלק ראשון מתוך טרילוגיה מתוכננת של הזמרת. בסוף השבוע שחררה ביונסה רמיקס לסינגל הראשון של האלבום Break My Soul, שיתוף פעולה רשמי ראשון שלה עם מדונה.