סגן ניצב ניסו שחם, בחודש שעבר
צילום: כאן חדשות

5 חודשי מאסר על תנאי נגזרו על סנ"צ ניסו גואטה

סגן הניצב הורשע בתקיפת צלם ומפגין בהפגנה נגד ראש הממשלה לשעבר נתניהו בקיץ 2020 • השופטת: "אין המדובר במקרה חד-פעמי ואקראי"
סולימאן מסוודה
09 באוגוסט 2022
10:24

בבית משפט השלום בראשון לציון נגזרו הבוקר (שלישי) על סנ״צ ניסו גואטה חמישה חודשי מאסר על תנאי במשך שלוש שנים. סנ"צ גואטה הורשע בתקיפת המפגין אביחי מיכאל גרין ושל צלם העיתונות ילון גורבית', בזמן המחאות נגד ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו באוגוסט 2020 בירושלים.

נשיאת בית המשפט, השופטת עינת רון, מסרה בהחלטתה כי ״אין המדובר במקרה חד-פעמי ואקראי". היא הוסיפה כי הקצין נקט לא אחת באלימות לא מוצדקת.

בחודש יוני האחרון הורשע סנ"צ גואטה בתקיפה, לאחר שהוגש נגדו כתב אישום על ידי המחלקה לחקירות שוטרים. נשיאת בית משפט השלום בראשון לציון, השופטת עינת רון, ציינה בהחלטתה כי "לאחר שמיעת כל העדויות והגרסאות - לא יכולתי לקבל את גרסתו של הנאשם. אין חולק כי המגע הפיזי היחיד שהיה זה התנהגות הנאשם נגד המתלוננים".

בכתב האישום נכתב כי באוגוסט 2020 התקיימה תהלוכת מפגינים נגד ראש הממשלה לשעבר נתניהו, שיצאה מגשר המיתרים בכניסה לבירה לכיוון בלפור. כשהתהלוכה הגיעה לרחוב בצלאל, מתוך כוונה להגיע לכיכר פריז, ביקשו השוטרים שליוו את המפגינים למנוע את התקדמותם והורו להם לחזור על עקבותיהם. בשלב מסויים פנה גרין לסגן ניצב גואטה והתלונן בפניו על התנהלות השוטרים נגד המפגינים. בתגובה הדף גואטה את גרין בשתי ידיו בפניו - ללא כל סיבה.

עוד נכתב כי כשהדף את המפגין בשנית, תפס מפגין אחר את מסכת הקורונה של גואטה, הסיט אותה על פניו של סגן הניצב ונמלט. גואטה ושוטרים נוספים פתחו במרדף אחר המפגין, כשאליהם התלווה צלם העיתונות ילון גורביץ' שתיע את ההפגנה. על פי כתב האישום, גואטה דחף לפתע את גורביץ' מבלי שהייתה ביניהם כל אינטראקציה והיכה אותו בפניו כשהוא אוחוז בידו מכשיר קשר.