בן ארי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כתב אישום כפוף לשימוע נגד מיכאל בן ארי בגין הסתה

לפי הפרקליטות חבר הכנסת לשעבר מפרסם בשיטתיות דברי הסתה לגזענות נגד ערבים באשר הם
הדס גרינברג
10 באוגוסט 2022
21:07

הפרקליטות הודיעה היום (רביעי) לחבר הכנסת לשעבר מיכאל בן ארי כי נשקלת העמדתו לדין בגין "פרסומים שיטתיים, חוזרים ונשנים של דברי הסתה לגזענות נגד ערבים באשר הם" כפוף לשימוע. על פי מכתב השימוע, במשך תקופה ממושכת של כשלוש שנים וחצי, שהתחילו בסוף שנת 2017, בן ארי פרסם דברי הסתה לגזענות כלפי ערבים, ביותר מ-20 הזדמנויות שונות.

עוד נכתב כי "את דבריו המסיתים פרסם בן ארי בהיקף תפוצה נרחב מאוד, במסגרת נאום שנשא באירוע פומבי, תקשורתי ורב-משתתפים, בריאיון שנתן בכלי תקשורת מרכזי ובמסגרת חשבונות הפייסבוק והטוויטר הפופולריים שלו, להם היו מקושרים עשרות אלפי עוקבים והיו פתוחים ונגישים באינטרנט לעיני כל". בשנת 2019 נפסלה מועמדותו של בן ארי לכנסת בעילת הסתה לגזענות.

עוד נמסר בהודעת הפרקליטות כי הפרסומים המסיתים, שבן ארי אף הרבה להפציר בעוקביו להמשיך ולשתף ובגינם נשקלת העמדתו לדין, זכו לחשיפה רבה, ובפועל היוו במה גם לאחרים להביע תמיכתם בתכנים באופן פומבי.

כמו כן נכתב כי "על אף שכמחזיק ומנהל חשבונות הפייסבוק והטוויטר שלט בן ארי באופן בלעדי בכלל תכניהם, והיה יכול למחוק את הפרסומים המסיתים, את התגובות התומכות הקיצוניות של העוקבים או לחסום עוקבים שהגיבו באופן קיצוני, הוא בחר שלא לעשות כן".

לפני שנה הרשת החברתית פייסבוק הסירה לצמיתות את חשבונותיהם של אנשי הימין ברוך מרזל ומיכאל בן ארי. מפייסבוק נמסר: "במאמץ למנוע ולשבש כל פגיעה ממשית, אנחנו לא מאפשרים לארגונים ולאנשים שמכריזים על יעד אלים או שעוסקים באלימות להיות נוכחים בפייסבוק. הסרנו את מרזל ובן ארי מהפלטפורמות שלנו, בשל התמיכה המתמשכת שלהם ב"כך וב"כהנא חי" – ארגונים שמוגדרים כארגוני טרור על פי החוק האמריקני והישראלי".