למה תושבי יהוד שילמו על פארק שנמצא בסביון?

למה תושבי יהוד שילמו חצי מיליון שקל - על פארק שנמצא בסביון?

בעיריית יהוד מונוסון החליטו להקים פארק ענקי בגודל של עשרה דונם, שתלו דשא ועצים בעלות של חצי מיליון ש"ח מכספי ציבור, הבעיה שהפארק עצמו בכלל לא נמצא שם ביהוד אלא דווקא בסביון. עכשיו מנסים התושבים להבין מה היה דחוף כל כך לראש העיר שלהם לצ'פר עם הכסף שלהם את תושבי סביון והאם זה קשור לקרבה של הפארק לבית שלה
אורן אהרוני
10 באוגוסט 2022
22:21
עודכן ב 09:20

 בעיריית יהוד מונוסון החליטו להקים פארק ענקי בגודל של עשרה דונם, שתלו דשא ועצים בעלות של חצי מיליון ש"ח מכספי ציבור. הבעיה? הפארק נמצא בכלל בסביון. "יהוד טיפחו את כל המקום הזה. היה חשוב לראשת העיר לטפח את הסביבה", אומרים במועצת עיריית יהוד. 

ביהוד מונוסון הבטיחו מהפכת שירות לתושב, אך כשמנסים לחפש סרטונים ל ישיבות מועצה, רשימת יועצים, דוחות מבקר, כל הניסיונות עולים בתוהו.  כשמהפכת השֶירות מחְסירה לא מעט מידע מֶהתושבים הלכנו לראש עיריית יֶהוד, יעלה מקליס, הנושאת בַּתפקיד כבר כמעט עשור. להפתעתנו הם הִסכימו להתראיין, אבל ביקשו לעשות את זה בַּפּארק - לא בִּיהוד, בסביון. 

 "השטח הזה הוא שטח נדיר אצלנו בעיר", מספרת מקליס. "משפחות נהנות פה שותות קפה, בכל פעם שאני עוברת פה, אני מתמוגגת. זה עלה חצי מיליון שקל, תסתכלו איזה יופי. אני גרה באחת הסמטאות פה". תושב העיר אלעד עזר, מסביר כי זה לא מקרי: "השטח הזה חשוב ליעלה כי יעלה גרה בהמשך הרחוב כאן. בהמשך ואמור לעבור כביש ראשי בין יהוד הותיקה לשכונה החדשה. היא רוצה להרחיק את הכביש לכיוון הבתים של גני יהודה"

מעיריית יהוד מונוסון נמסר בתגובה: "הפארק שהוקם בכניסה ליהוד-מונוסון משרת את תושבות ותושבי העיר ואנחנו גאים על כך. הפארק הוקם בהחלטה משותפת פה אחד של מועצת העיר. השטח הוא חלק מתכנית השכונה החדשה שצורפה ליהוד מונוסון והוא יעבור באופן רשמי לשטח המוניציפאלי של העיר. פארק מוצקין הינו חלק מהתוכנית העירונית 'רואים ירוק בעיניים' לפיתוח 35 דונם של שטחים ירוקים וגינות משחק בכל רחבי העיר לטובת ילדי ותושבי העיר."