המורה בבית המשפט

המורה שחשודה שפגעה מינית בתלמידה תישאר במעצר

ביהמ"ש קיבל את ערעור המשטרה, והאריך את מעצרה ב-4 ימים. השופט ביקר את המשטרה על התארכות החקירה, וציין כי בדוח הסודי שהוגש לו יש פעולות חקירה שיש לבצע במעצר מלא, ולא במעצר בית
מיכל וסרמן
11 באוגוסט 2022
09:57

בית המשפט המחוזי בחיפה קיבל הבוקר (חמישי) את הערעור שהגישה המשטרה על ההחלטה לשחרר למעצר בית את המחנכת מהצפון שחשודה בפגיעה מינית בתלמידה שלה, בת 14. בית המשפט האריך את מעצרה של המורה עד 15 באוגוסט. השופט ביקר את המשטרה על התארכות החקירה, וציין כי בדוח הסודי שהוגש לו יש פעולות חקירה שיש לבצע במעצר מלא, ולא במעצר בית. 

המורה, תושבת קיבוץ בת 37, טוענת שהתלמידה סחטה אותה באיומים ובאלימות פיזית לקיים עמה קשר מיני. בית המשפט בקריות הורה על שחרור המורה למעצר בית, אולם בעקבות בקשת המשטרה הוציא צו עיכוב ביצוע להחלטה כדי לאפשר הגשת ערעור.

לאימה של הנערה נודע על מערכת היחסים כשנחשפה להתכתבויות בעלות אופי מיני בין השתיים ולתצלום אינטימי שהמורה שלחה לבתה. בין היתר המורה ביקשה מהתלמידה לשלוח לה תמונות וכתבה: "שרופה לך על ה...". התלמידה ענתה שזה מביך אותה. עוד כתבה המורה לנערה במכתב: "בא לי לעזוב הכול ולבוא עכשיו לחבק אותך עד שהגוף יכאב. מרגישה את האהבה שלנו בחיבוק. אוהבת אותך בלי גבולות". 

עורכת הדין שני אלקובי, שמייצגת את הנערה, אמרה כי החלטת בית המשפט לשחרר את המורה למעצר בית הפתיעה אותה. "מדובר בילדה שלומדת בחינוך המיוחד עם בעיות נפשיות לא פשוטות. מצבה לא טוב, היא עברה כבר פעמיים התקפים של פוסט טראומה. היה ביניהן קשר שאותה תלמידה ראתה בו קשר רומנטי לכל דבר. המורה שלחה לתלמידה תמונות עירום", סיפרה אלקובי בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם עו"ד שני אלקובי