.

הריקול בסנפרוסט: "המפעל היה צריך להיסגר כבר לפני חודש"

ד"ר מרינה צדקין-תמיר, מומחית לבטיחות מזון, לכאן רשת ב: "אנחנו צריכים לקנות פחות בפלסטיק ופחות לסמוך על מוצרים עטופים" • מתלוננת נוספת נגד החברה מעידה כי ביולי האחרון התלוננה שמצאה שבלול באריזה של אפונה קפואה • אתמול הודיעה סנפרוסט שתאסוף את אריזות השעועית החתוכה המוקפאת אחרי שהתגלה באחד האריזות חלק של נחש
בחצי היום עם אסתי פרז
21 באוגוסט 2022
14:20

הריקול בסנפרוסט: ד"ר מרינה צדקין-תמיר, מומחית לבטיחות מזון, מתחה ביקורת היום (ראשון) על התנהלות החברה, ואמרה לכאן רשת ב: "במדינות מפותחות המפעל הזה היה צריך להיסגר לפני חודש, כשגילו בפעם הראשונה חלקי עכבר. זה מזעזע לכל הדעות". בריאיון לאסתי פרז בן עמי בתוכנית בחצי היום היא הוסיפה: "אנחנו צריכים לחשוב לפני שקונים מוצרים, לקנות יותר בתפזורת, פחות בפלסטיק ופחות לסמוך על מוצרים עטופים". 

מתלוננת נוספת מעידה כי גם היא פנתה לחברה ביולי האחרון, לאחר שמצאה בשקית אפונהקפואה שבלול. לדבריה, בתגובה פיצתה אותה החברה בחבילת אפונה ולא דיווחה על כך למשרד הבריאות. 

סנפרוסט עדכנה אתמול בערב שתאסוף את אריזות השעועית הירוקה החתוכה המוקפאת ותעצור את שיווק מוצרי השעועית לאחר שבאחד מהם התגלה חלק של נחש. ההחלטה התקבלה לפי הנחיית משרד הבריאות. בתחילה חברת תנובה, הבעלים של סנפרוסט, לא רצתה לעשות ריקול – השבת מוצרים מלאה – אך לבסוף הודיעה על איסוף. מהחברה נמסר כי מדובר במוצר שעועית ירוקה חתוכה 800 גרם, בכשרות רגילה, ועליו מוטבע התאריך האחרון לשיווק – 2 בינואר 2025.