-

"סטטיק יקבל את הבית, בן אל את הפזמון": הצמד פירק את החבילה - והרשת סוערת

שבחים ממוזיקאים והשוואות למצב הפוליטי: ברשתות החברתיות התקשו לקבל את הבשורה המרה על הפרידה של סטטיק ובן אל
מערכת כאן חדשות
25 באוגוסט 2022
14:19

הודעת הפירוק של הצמד הפופולרי סטטיק ובן אל תפסה את הרשתות החברתיות בהפתעה, וגררה איתה תגובות רבות ויצירתיות על מה שאפשר לכנות כסופו של עידן בפופ הישראלי. החל מתגובות מקרובי המשפחה והמוזיקאים שעבדו יחד עם השניים, ועד לפוליטיקאים שניסו לפנות לקהל הצעיר ולהתייחס למאורע שזוכה בשעות האחרונות לתשומת לב תקשורתית רבה. 

"עשיתם פה היסטוריה", כתבה שרית פולק, אשתו של לירז רוסו, הידוע בשם הבמה סטטיק. "שיניתם את כל מה שהיה לפני וסללתם דרך חדשה במוזיקה הישראלית עם המון כישרון ואמביציה". ירדן פלג, הידוע יותר בשם "ג'ורדי", שהפיק את רוב השירים של סטטיק ובן אל, כתב גם הוא: "שיניתם לי את החיים. שינינו אחד לשני את החיים. ביחד עשינו פה היסטוריה שאף אחד לא עשה לפנינו. אני גאה להיות חלק בלתי נפרד מהדבר ההיסטורי הזה שנקרא סטטיק ובן אל. עוד ידברו עליכם שנים קדימה".

גם תגובות בבדיחות הדעת לא איחרו לבוא, כולל השוואות למתרחש בזירה הפוליטית. שרת הכלכלה אורנה ברביבאי ניצלה את הידיעה כדי לקרוא לאיחוד של צמד פוטנציאלי אחר - יו"ר מרצ זהבה גלאון ויו"ר העבודה מרב מיכאלי: "אחרי הפירוק של סטטיק ובן אל, אין ברירה, חייבות פאוור קאפל חדש". הפרסומאי והעיתונאי עומרי פייינשטיין הוסיף להשוואות: "סקר ראשון לאחר הפיצול - סטטיק מביא 8 מנדטים, בן-אל מתחת לאחוז החסימה". 

מוקדם יותר היום הודיעו סטטיק ובן אל על סיום דרכם היצירתית המשותפת. בפוסט שפרסמו השניים ברשתות החברתיות נכתב: "החלטנו שנינו שהגיע הזמן של כל אחד מאיתנו לצעוד בדרך משלו. אנחנו מרגישים שהגענו למיצוי מוסיקלי של הפרויקט". ברקע ההודעה נפוצו שמועות על משבר מתמשך בין השניים.

View this post on Instagram

A post shared by סטטיק / Static (@static)

הצמד שמורכב מבן אל תבורי ולירז רוסו, עבד ברוב שיריו עם המפיק המוזיקלי ירדן "ג'ורדי" פלג. השניים פרצו בסוף 2015 ואחראים על שורה של להיטים עם מיליוני צפיות בפלטפורמות הסטרימינג השונות כמו "ברבי", "טודו בום", "זהב" ו"אפס מאמץ". ב-2018 חתמו על חוזה עם חברת התקליטים האמריקנית "יוניברסל", וניסו את מזלם מעבר לים כששיתפו פעולה בשירים באנגלית עם אמני ענק כמו פיטבול, סנופ דוג ובלאק אייד פיז.