יוסי מוסלי

"אני איימתי עליך?": העימות בין ראש ארגון הפשיעה למתלונן

ראש ארגון הפשע נחקר 3 פעמים בשבוע האחרון, במסגרת פרשה חדשה בה הוא חשוד בין השאר בסחיטה באיומים. בעימות שנערך לו עם המתלונן נגדו מוסלי לא הכחיש שהציע לו לפתוח עסק יחד וזה סירב, אך הוא מכחיש שאיים עליו
הדס גרינברג
28 באוגוסט 2022
21:36

ראש ארגון הפשע יוסי מוסלי נחקר שלוש פעמים בשבוע האחרון, במסגרת פרשה חדשה בה הוא חשוד בין השאר בסחיטה באיומים והנחת חומר נפץ שלא כדין. בחדשות הערב פורסם היום (ראשון) שבחקירה ביאחב"ל מוסלי לא הכחיש שהציע למתלונן נגדו לפתוח עסק יחד וזה סירב, אך הוא מכחיש שאיים עליו.


ביאחב"ל עורכים עימות בימים האחרונים בין מוסלי למי שהפליל אותו. ראש ארגון הפשע שאל בעימות: "אני איימתי עליך בטלפון?", המתלונן השיב לו: ״לא, לא איימת עלי״. מוסלי המשיך: "האם דיברתי אליך לא יפה?". המתלונן השיב: "לא". 

המתלונן העיד שמוסלי אמר לו בטלפון: ״אתה יודע שאני יוסי מוסלי?״, וסיפר שהוא נלחץ וחיפש בגוגל את שמו של ראש ארגון הפשע. חוקר במשטרה מודה שאין איום מילולי מצידו של מוסלי בשיחות, האיום המרכזי בתיק הזה סובב סביב הנחת רימון ההלם בתיבת הדואר של המתלונן. האירוע התרחש לאחר שיחת הטלפון האחרונה בין השניים, בה המתלונן סיפר בעימות שדיבר לא יפה למוסלי – ומצא רימון הלם לאחר מכן בתיבת הדואר שלו. במשטרה מקשרים בין הרימון לארגונו של מוסלי.

מוסלי בן ה-45, שמבוקש בחשד לרצח, נעצר לפני כשבועיים בנתב"ג עם חזרתו לארץ כדי להשתתף בחתונת בתו. ראש ארגון הפשע הגיע לארץ אחרי חמש שנים שבהן שהה בדרום אפריקה. בזמן החתונה של בתו, נעצרו מחוץ לאולם שני חמושים בחשד שניסו לבצע חיסול במקום. השניים, תושבי חולון בשנות ה-20 לחייהם שזהותם לא מקושרת למוסלי, פרצו מחסום שהציבו לוחמי יס"מ ומג"ב באזור, ניסו להימלט מהשוטרים, ניגחו ניידת ופצעו שוטר בידו.