הפיגוע בשכם
-

"יורים עלינו מטווח אפס": ההקלטה הדרמטית של חסידי ברלנד שנפצעו בפיגוע בשכם | בלעדי

אחד מהישראלים שנפגעו בפיגוע הירי בשכם התקשר להזעיק סיוע ואמר: "הוא ירה עלינו מטווח אפס וברח" וסיפר שנפגע מכדור ברגל
כרמל דנגור
30 באוגוסט 2022
20:20

בלעדי: בהקלטה שהגיעה לידי כאן חדשות ונחשפה בחדשות הערב בכאן 11 נשמעים הרגעים הדרמטיים הלילה (שלישי) אחרי פיגוע הירי במתפללים שנכנסו לשכם. בשיחה עם מוקד הביטחון אמר אחד הפצועים בפיגוע: "יורים עלינו בשכם, ירו לי ברגל. אנחנו חמישה אנשים. הוא ירה עלינו מטווח אפס וברח". 

כשנשאל איך נכנס לעיר הוא השיב: "נכנסנו בטעות, עם רכב. אין לנו נשק. עשינו פה תאונה". הוא הוסיף: "ברחנו לשיחים אנחנו מתחבאים". כשבמוקד ביקשו מהפצוע לשלוח מיקום ענה: "אין לי איך, אני עם טלפון כשר". 

אביו של אחד הפצועים סיפר לכאן חדשות: "כשהם נכנסו לשטח הם הבחינו ברכב פלסטיני שעקב אחריהם.  הנהג הישראלי נלחץ ונכנס בקיר. החבורה יצאה מהרכב התחבאה בשיחים ותוך כדי מנוסה ירו עליהם וגם ראו את הפלסטינים שורפים את הרכב". 

מחבלים ירו הלילה על חמישה מתפללים יהודים שנכנסו ללא תיאום לקבר יוסף בשכם. שני יהודים נפצעו מהירי, אחד מהם באורח בינוני-קשה והשני קל. כוחות צה"ל מחטיבת שומרון נכנסו לעיר וחילצו אותם. הם פונו לקבלת טיפול רפואי באמבולנס ובמסוק צבאיים לבתי החולים תל השומר ובילינסון. שלושת המתפללים שלא נפצעו נלקחו לתחקור במשטרה, שכן כניסה לשטח הרשות הפלסטינית היא עבירה על החוק.

גורם ביטחוני אמר לכאן חדשות שהמשטרה עיכבה את המתפללים היהודים לפני שהגיעו לקבר יוסף, כשנסעו ברכב בצומת יצהר הגדולה. הם אמרו לשוטרים שבכוונתם להגיע למצפה יוסף ועין עמשא, ושוחררו לדרכם. בפועל הם נכנסו לשכם וניסו להגיע לקבר יוסף. הגורם הוסיף שהאירוע התרחש בתקופה רגישה באזור, כשרק לאחרונה חוסל אחר מבכירי תשתית המחבלים בשכם, אברהים אל נבולסי.