וויל סמית' וכריס רוק בטקס פרסי האוסקר, מארס 2022
צילום: גטי אימג'ס

אחרי 5 חודשים: כריס רוק מתייחס לתקרית בטקס האוסקר

"וויל סמית' ניסה להיות מושלם 30 שנה, אבל הוא מכוער כמו כולנו" אמר בהופעת סטנדאפ בליברפול • בראשית השבוע אמר רוק בהופעה באריזונה, כי סירב להצעה להנחות את טקס האוסקר הבא, בטענה שמדובר ב"חזרה לזירת הפשע"
אלון פרוכטר
02 בספטמבר 2022
18:45

חמישה חודשים לאחר טקס פרסי האוסקר, הקומיקאי האמריקני כריס רוק התייחס הלילה (שישי) לתקרית בה סטר לו השחקן וויל סמית' בשידור חי. רוק פתח לפנות בוקר את חלקו האירופי של סיבוב הופעות הסטנדאפ המשותף שלו עם הקומיקאי דייב שאפל. בהופעת הפתיחה שהתקיימה בליברפול, שאל שאפל את רוק עד כמה המכה שהחטיף לו סמית' הכאיבה לו באמת.

"הבן זונה הרביץ לי בגלל בדיחה מטופשת, הבדיחה הכי נחמדה שיצא לי לספר", השיב לו רוק. הוא אמר כי סמית' "ניסה להידמות לאדם מושלם במשך 30 שנה, אבל הוא תלש את המסכה מפניו והראה לנו שהוא מכוער בדיוק כמו כולנו". עוד הוסיף רוק כי "יהיו ההשלכות אשר יהיו, אני מקווה שהוא לא יעטה שוב את המסכה הזאת, וייתן לפנים האמיתיות שלו לנשום".

בטקס שהתקיים בסוף חודש מארס, היכה סמית' את רוק וקילל אותו בשידור חי, לאחר שזה סיפר בדיחה על אשתו ג'יידה. רוק, שעלה לבמה כדי להגיש את הפרס לסרט התיעודי הטוב ביותר, הזכיר את הקרחת שלה והשווה אותה לדמות מהסרט "ג'י איי ג'יין". ג'יידה לא נראתה מרוצה, וכך גם בעלה שצעק לרוק מהקהל: "תשמור את השם של אשתי מחוץ לפה שלך". בהמשך זכה סמית' בפרס לשחקן הראשי הטוב ביותר על תפקידו בסרט "משפחה מנצחת".

בעקבות התקרית, החליטה מועצת המנהלים של האקדמיה האמריקנית להשעות את סמית מהטקס ל-10 שנים. ההחלטה התקבלה שבוע לאחר שהשחקן הודיע כי ימלא אחר כל החלטה שתקבל מועצת המנהלים, והודיע על פרישתו מן האקדמיה.

בסוף חודש יולי פרסם סמית' סרטון התנצלות בעמוד היוטיוב הרשמי שלו, בו אמר כי התנהגותו בטקס הייתה "בלתי מתקבלת על הדעת". בתחילת השבוע אמר רוק בהופעה שקיים באריזונה כי דחה הצעה להנחות את טקס פרסי האוסקר של 2023. לדבריו, סירב להצעה בטענה שהדבר יהיה משול לחזרה לזירת הפשע. רוק הנחה את הטקס בשנים 2005 ו-2016.