יוסי מוסלי, ארכיון
צילום: כאן חדשות

עשרות שיחות, מידע פנימי וחובות: ראש ארגון הפשע יוסי מוסלי מואשם בסחיטה באיומים

על פי כתב האישום שלח ראש ארגון הפשיעה 73 הודעות למתלונן נגדו תוך שימוש במוניטין העברייני שלו • "מדובר במספר אירועי סחיטה באיומים שנמשכו לאורך תקופת זמן ובשיטתיות", נכתב בבקשת המעצר
אורלי אלקלעי
04 בספטמבר 2022
12:06

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (ראשון) כתב אישום נגד ראש ארגון הפשיעה יוסי מוסלי בגין עבירות סחיטה באיומים.

מכתב האישום עולה כי בתקופה הרלוונטית לכתב האישום, כששהה בדרום אפריקה, יצר מוסלי קשר עם יזם הייטק וגיסו ואיים עליהם כדי להניע אותם להיות שותפם העסקי במקום מושבו, תוך שהוא מציין את שמו בניסיון ליצור השפעה מאיימת ולהטיל אימה.

באחת הפעמים יצר מוסלי קשר עם המתלונן וביקש להיפגש עמו לצורך הצעה עסקית ואף הציע שירכוש עבורו כרטיס טיסה לדרום אפריקה, אולם המתלונן סירב להצעה. בתגובה, איים מוסלי על המתלונן, טען שרימה משקיעים והוסיף: "שתוק שתוק שתוק, תקשיב תקשיב, מעכשיו אני לא אגיד לך כלום, אני מבטיח לך שאתה תרצה להיפגש"; "מה חשבת, בגלל שאתה לא רוצה להיפגש אז נגיד להתראות ביי...".

בהמשך, שלח מוסלי למתלונן הודעה בה כתב כי סירובו "לא עושה רושם על אף אחד". כדי להפחיד את המתלונן, שלח לו באמצעות וואטסאפ קבצים שכללו מידע עסקי פנימי של עסקיו של גיסו, תוך שהוא ציין: "זה של ..., עוד מעט תקבל את שלך, ואני מאמין שתרצו לדבר עם האנשים".

בסך הכול שלח מוסלי למתלונן 73 הודעות וואטסאפ, וחייג אליו באמצעותה 87 פעמים תוך פחות מחודש. לאחר שהמתלונן הפסיק לענות, חזר מוסלי לגיסו של המתלונן וביקש ממנו להעביר מסרים מאיימים. הוא ניסה מוסלי לאיים גם על גיסו של המתלונן, שסירב גם הוא להיפגש איתו ולהפוך לשותפו העסקי.

בבקשת המעצר שהוגשה נכתב כי "מדובר במספר אירועים של סחיטה באיומים שנמשכו לאורך תקופת זמן ובשיטתיות המלמדת בהכרח על מסוכנותו הרבה של המשיב, כלפי המתלוננים בפרט וכלפי הציבור הרחב בכלל." למוסלי יוחסו עבירות של סחיטה באיומים והטרדה באמצעות מתקן בזק.