יהודית רביץ ויואב קוטנר, הלילה
צילום: אור גפן

"באתי לנגן, ליצור ולשיר": פרס מפעל חיים הוענק ליהודית רביץ

הזמרת הוותיקה שנעדרת מהבמות מאז 2016 הודתה לאמנים שסללו לה את הדרך • נועה קירל העניקה את פרס מחבר השנה לרון ביטון, קרן פלס זכתה בפרס מלחינת השנה, ונונו - בפרס לתגלית השנה
דורית אסרף מזרחי
07 בספטמבר 2022
22:53

בסינמה סיטי בגלילות התקיים הערב (רביעי) טקס פרסי אקו"ם לשנת 2022. בטקס, שרשימת שהזוכים בו הוכרזה בחודש שעבר, הוענקו פרסי מפעל חיים ליהודית רביץ ולזאב נחמה.

"אני שמחה ונרגשת לקבל את פרס אקו״ם למפעל חיים", אמרה רביץ לעיתונאים במעמד קבלת הפנים. "לא באתי לעולם המוסיקה לשם פרסים או לשם כבוד ותארים, באתי לנגן, ליצור ולשיר". רביץ הוסיפה כי המסע מבית ילדותה בבאר שבע עד היום הפך לעשייה של חייה.

"תודה לכולם, לוועדה ולקהל שתומך ונמצא לידי כל השנים", אמרה. "אני זוכרת את האמנים המשמעותיים שסללו לשכמותי את הדרך. אלה שאינם איתנו, ויבדלו לחיים טובים האמנים החיים שפועלים היום ושהיו לי מורים נדיבים אליי בימיי כמהגרת בעיר הגדולה״.

"זה דבר לא מובן מאליו", אמר זאב נחמה שנעדר מהטקס בסרטון שהוקרן. "אני רוצה להודות לאנשים שהלכו איתי לכל אורך הדרך - תמיר קליסקי, יועד נבו, יורם פויזנר, גל הדני, גיל אלון וגלעד פסטרנק. בכל הופעה אנחנו מדליקים שלטים שאומרים 'מילה טובה', 'מחשבה טובה', 'מעשה טוב'. זה מה שאני מאמין בו. רק אהבה תנצח, אוהב אתכם". 

עוד בטקס קיבל הזמר ישי ריבו את הפרס לשיר המושמע ביותר על פי נתוני אקו"ם – "סיבת הסיבות". הזמרת והיוצרת קרן פלס קיבלה את פרס המלחינה, הראפר "טונה" קיבל את פרס אלבום השנה על "מזרח פרוע". פרס הישג השנה הוענק לזמרת נרקיס על השיר "הולכת איתך", ופרס תגלית השנה הוענק לזמרת נונו.

בפרס מחבר השנה זכה רון ביטון. את הפרס העניקה לו נציגתנו לאירוויזיון נועה קירל, לה חיבר כמה מלהיטיה הבולטים, בהם "פנתרה", "פאוץ'", "שלושה בנות", "פעמון" ו"יהלומים".