זהבה גלאון

יותר דירות, פחות מס: השמאל הכלכלי של זהבה גלאון

גלאון מאמינה שלמדינה יש את הכלים להקל ביוקר המחייה, היא רק צריכה לסמן סדרי עדיפויות ולייעל את הרגולציה. היא קוראת להכרזה על יבואני מזון מונופולים, לדיור מוזל לפי מתן הכנסה וגם להורדת מסים למעמד הביניים | בוחרים מהכיס - השמאל הכלכלי של יו"ר מרצ
שאול אמסטרדמסקי
11 בספטמבר 2022
19:36
עודכן ב 07:30

יו"ר מרצ זהבה גלאון בטוחה שהמדינה יכולה לממן דיור לכל מי שלא מצליח לקנות דירה, וחושבת שלא הגיוני שמי שמרוויח יותר מ-20 אלף בחודש ישלם מס כמו מי שמרוויח 50 אלף. בריאיון לשאול אמסטרדמסקי ב"בוחרים מהכיס", שפורסם הערב (ראשון) בתוכנית משחקי הכיס בכאן 11, הסבירה גלאון את המשנה הכלכלית שלה.

"יוקר המחייה כאן הוא בלתי נסבל. אם צעירים יתייאשו וילכו מכאן זו תהיה הבעיה החברתית של המדינה", ציינה גלאון. היא הוסיפה: "אפשר לבנות בנייה ציבורית לאנשים שיכולים לגור כל החיים שלהם בכבוד ולא להוציא את הכסף על משכנתה. למדינה יש המון כסף, מצדי שיחזירו את ההתנחלויות. המדינה צריכה להחליט מהם סדרי העדיפויות שלה".

גלאון קראה להכרזה על יבואני מזון מונופולים. "20 שנה לא הוכרז אף מונופול בענייני מזון, צריך לפרק את המונופולים והקרטלים שעושים תיאום מחירים. צריך להכריז על מונופולים ולהיאבק במחירים 'טורפניים'".