הדס קליין
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

השופט נזף בהגנה: הגרסה של קליין מסודרת לשיטתה

סנגורו של נתניהו ממשיך לנסות לערער את עדותה של העוזרת האישית של מילצ'ן: "אינספור טעויות" • השופט בר נזף בחדד: יש בעדות הערכות וסברות, אתה יורד לרזולוציות לא נדרשות • קליין ממשיכה לטעון: עומדת על שלי
שלי טפיירו
14 בספטמבר 2022
08:52
עודכן ב 13:32

משפט נתניהו: גם היום (רביעי) נמשכה עדותה של הדס קליין, העוזרת של המיליארדר ארנון מילצ'ן, על המתנות שניתנו, לכאורה, לבני משפחתו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו. בחקירה הנגדית, דרש פרקליטו של נתניהו, עורך הדין עמית חדד, לברר אלו סוגי סיגרים ייחסה קליין לנתניהו. קליין אמרה כי אינה בקיאה בסוגי סיגרים והוסיפה: "עומדת על שלי. כל הסוגים שנרכשו בדיוטי פרי ובמונטה קריסטו קנינו למר נתניהו". 

השופטים נזפו בחדד, שניסה להיכנס לעומק הפרטים, וטען כי בעדות קליין יש "אינספור טעויות". השופט משה בר העיר לקליין כי באמירותיה יש גם סברות וגם הערכות, שאינן בהכרח מידיעה אישית, וכי היא מסרה "גרסה מסודרת לשיטתה". קליין המשיכה ואמרה: "אני נקראת לחקירה בפעם הראשונה בחיי", וחדד העיר כי זו הפעם השנייה. 

לאחר שקליין יצאה מהאולם השופט משה בר נזף בחדד וציין כי ההתמקדות ברזולוציות אינה דרושה. הסנגור השיב: "אני מסביר לאדוני, כך נבנה כתב האישום". לכך הגיב השופט בר עם: "עזוב אותך כתב האישום", תוך שעשה תנועת ביטול עם ידו.

בדיון שהתקיים אתמול הציג פרקליטו של נתניהו קבלות על רכישות של בקבוקי שמפניה ועל הוצאות אחרות, כדי להראות שאלו נעשו רק לקראת בואו של מילצ'ן לארץ, והן נועדו לצריכה פרטית שלו ולמתנות. בין השאר, טען כי לקראת ימי ההולדת של בני הזוג נתניהו, נקנו שישה בקבוקים בכל פעם, ולא כמה ארגזים.

בנוגע לאיש העסקים ג'יימס פאקר, הציג הפרקליט רשימת מתנות שנתן לחבריו בהיקף של 20 מיליון דולר, אך השופט ברעם תהה אם יש לבחון את המתנות מעיניו של הנותן, או דווקא מעיניו של המקבל. בדיון ביקשו השופטים מנציג המדינה להבהיר אם בכוונת התביעה לזמן את פאקר לעדות מטעמה, וזה אמר כי לפי שעה התביעה לא ויתרה על שום עד.