.
צילום: אי-פי

ביידן: כוחות ארה"ב יגנו על טייוואן במקרה של פלישה סינית

הנשיא התבקש להבהיר את דבריו אם תנהג וושינגטון אחרת מכפי שנהגה במלחמה באוקראינה ותגן על טייוואן אם תותקף והשיב - בחיוב | צפו בקטע מהריאיון
מערכת כאן חדשות
19 בספטמבר 2022
05:05

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן אמר הלילה בריאיון שהעניק לתוכנית 60 דקות ברשת סי.בי.אס כי חיילים של ארצות הברית יגנו על טייוואן אם תתקוף אותה סין. הנשיא ביידן התבקש להבהיר את דבריו אם תנהג וושינגטון אחרת מכפי שנהגה במלחמה באוקראינה ותגן על טייוואן אם תותקף והשיב - בחיוב. הבית הלבן הבהיר אחר כך כי מדיניותה של ארצות הברית כלפי טייוואן לא השתנתה.

לפני כחודש הודיע צבא סין שירה בפעם הראשונה זה 26 שנים לעבר מצרי טייוואן. על פי הגורמים הרשמיים בטייוואן, הסינים ירו שמונה טילים ורקטות שנחתו בשטחי האש הסמוכים לנמלים הגדולים של המדינה. ארבעה מהם נחתו בשטח האש הצפוני, וארבעה נוספים בשטח האש הדרומי.

אני סין האמיתית | האזינו להסכת עוד יום

האירוע החריג הגיע על רקע ביקורה של יו"ר בית הנבחרים האמריקני, ננסי פלוסי, בטייוואן, במסגרתו נפגשה עם הנשיאה צאי אינג-וון. פלוסי אמרה לנשיאה שארצות הברית עומדת באופן חד משמעי שארצות הברית לא תנטוש את המחויבות שלה לתמוך בטייואן. אחרי שהודיעה פלוסי על כוונתה לקיים את הביקור, סין הכריזה כי פתחה בשורת מבצעים צבאיים מסביב לאי והשגריר האמריקני בסין זומן לשיחת מחאה.