-
-

גננת מקריית מלאכי נאשמת ב-31 מקרי התעללות

לפי כתב האישום בתיה דיין דחפה, צבטה והכתה את הפעוטות בגן
איציק זוארץ
25 בספטמבר 2022
14:34
עודכן ב 15:51

כתב אישום הוגש היום (ראשון) נגד הגננת בתיה דיין מקריית מלאכי בגין התעללות בפעוטות בגן הילדים "לולי קט". היא נאשמת ב-31 מקרים של התעללות, שבמהלכם הכתה אותם בידה בכל חלקי גופם, דחפה אותם, צבטה אותם ואף הורתה לסייעת קטינה לתקוף את הפעוטות. ‏מעצרה של הגננת הוארך עד לקבלת תסקיר מבחן. 

בכתב האישום נכתב כי "בהזדמנויות רבות נהגה הנאשמת לתקוף שלא כדין את פעוטות הגן. בין היתר בכך שהכתה אותם בידה בכל חלקי גופם, דחפה אותם וצבטה אותם. הנאשמת עשתה זאת לעיני אנשי הצוות שלה, שחלקן קטינות ולעיני הפעוטות". 

בחדשות הערב בכאן 11 פורסמו לפני כשבועיים עדויות ההורים מהגן. "היא פשוט תפסה אותו מתוך קבוצה של ילדים, ופשוט חנקה אותו, תפסה לו את הפנים בצורה נוראית והתחילה לתת לו סטירות עד שלא היה לו אוויר. היא ראתה שהוא נחנק היא התחילה לצבוט אותו ברגליים שתחזור לו הנשימה", סיפרה חן. 

"הוא נהיה מאוד תוקפני, בוכה המון, מתוך שינה. לא היה לו תיאבון". חן החליטה לשלוח את בנה עם מכשיר הקלטה נסתר בניסיון להבין מה קורה בגן "לולי קט" בקריית מלאכי. "שמעתי גן כמו גן חיות. כל היום בכי, והיא מאיימת עליהם שתיקח את המוצצים ותזרוק".

רק השנה נכנסו כל גני הילדים כולל הפרטיים לחסות משרד החינוך, שאמור לפקח, ואף על פי שיש מצלמות בגן, הילדים הופקרו. "אנחנו מתחילים טיפול ומקווים שהם יישכחו את זה מהר. אנחנו בטוח נהיה עם צקלות כל החיים".

עורך הדין נס בן נתן, שמייצג את הגננת, מסר בתגובה: "חומר הראיות טרם הוטח במרשתי, והנושא נמצא בחקירה. מרשתי תשתף פעולה ככל שתידרש ותמסור את גרסתה המלאה בחדרי החקירה".