רוד סטיוארט בהופעה, בחודש יולי
צילום: גטי אימג'ס

רוד סטיוארט רכש בית בבריטניה למשפחת פליטים מאוקראינה

המוזיקאי בן ה-77 רכש בית פרטי למשפחה בת 7 נפשות שנמלטה מהמלחמה בארצם • בריאיון לעיתון "דיילי מירור" סיפר סטיוארט כי מימן את ריהוטו ואף כיסה את התשלומים השוטפים עבור המשפחה לשנה הקרובה • כעת הוא שוקל לרכוש בית נוסף למשפחת פליטים נוספת
אלון פרוכטר
18 באוקטובר 2022
08:29

המוזיקאי הבריטי רוד סטיוארט סייע למשפחת פליטים מאוקראינה להתחיל חיים חדשים בבריטניה. בריאיון שפורסם היום (שלישי) לפנות בוקר בעיתון "הדיילי מירור", סיפר המוזיקאי בן ה-77 כי שיכן את המשפחה בת שבע הנפשות בבית שרכש במחוז ברקשייר שבדרום-מזרח אנגליה, מימן את ריהוטו ושילם את החשבונות השונים בהם שכר הדירה לשנה הקרובה.

בני המשפחה הם רוסטיסלב ואולנה, וילדיהם טאראס (17), קוסטיה (16), רומן (13), מריה (10) ודימטרו (שנתיים). בריאיון מופיעות תמונות מהמפגש הראשון של המוזיקאי הוותיק עם בני המשפחה, מפגש שהתקיים לאחרונה בביתם החדש.

סטיוארט אמר בריאיון כי בדרך כלל אינו נוהג לחשוף את מעשי הצדקה שלו, אך הרגיש מחוייבות לעשות משהו ולגרום לאנשים נוספים בממלכה לעשות כמותו, מתוקף היותו בעל תואר אבירות. עוד סיפר סטיוארט בריאיון, כי המוזיקאי סייע להשיג עבודה לשני פליטים אחרים מאוקראינה, שהגיעו למחוז אסקס בו הוא מתגורר. לדבריו, הוא שוקל לרכוש בית נוסף כדי לשכן בו משפחת פליטים נוספת.

בכתבה צוין כי בתחילת המלחמה מימן סטיוארט שלוש משאיות מלאות בציוד כמו מזון ותרופות שנשלחו לאוקראינה. בהמשך שימשו המשאיות להעברת פליטים מהמדינה לברלין. הוא ציין בנוסף כי בחודש הבא ייצא לדרך סיבוב ההופעות הבא שלו ברחבי הממלכה, אותו הוא מתכוון להקדיש לעם האוקראיני.