אוהד חיטמן

השנה היפה בחייו: אוהד חיטמן על המשברים שהובילו להצלחה

את המחזמר "השנה היפה בחיי" יצר אוהד חיטמן מתוך מצוקה אישית גדולה שכמעט ריסקה לו את המשפחה ואת הקריירה. הדיכאון שאחרי הליך הפונדקאות, הטיפול האינטנסיבי בתאומים וגם תהליך פסיכולוגי ממושך – הובילו כולם בסופו של דבר לשירים ששמים בקדמת הבמה את הנושאים האישיים והפחות מדוברים
איטה גליקסברג
22 באוקטובר 2022
23:04
עודכן ב 14:21

מסיפור משברי ההורות של השנה הראשונה כתב אוהד חיטמן את המחזמר "השנה היפה בחיי", שעולה בימים אלה בשיתוף הבימה ותיאטרון חיפה. המחזמר עוסק בדיכאון שעבר לאחר שנולדו התאומים אוה וברי, והצורך להיות מקום ראשון בבית ובעולם המוזיקה. אחרי ההצלחה של "בילי שוורץ", והשיר החדש של הדוד עוזי שהוציא לאור, חיטמן מכוון לבמות הכי גדולות: "עוד שנה אנחנו בלונדון!".

התאומים לבית הרוש-חיטמן נולדו בנפאל, שבוע לפני רעידת אדמה קטלנית. כשנחתו בארץ אמר חיטמן: "זה נס מה שקרה פה. אנחנו עברנו מסע של שנתיים וחצי. אני יכול להבטיח לכם דבר אחד: אוה וברי יזכו לבית אוהב, יהיו מוקפים רק באהבה". אבל בשנה שעקבה הוא התמודד עם מצוקה אישית שכמעט ריסקה לו את המשפחה והקריירה. "בשנה הראשונה של ההורות כמעט לא כתבתי כלום. לא יכולתי להתרכז, הפריעו לי. רק לקראת יום הולדת שנה התחלתי לחזור לכתוב שירים. אני יודע בדיעבד שאני הייתי בסוג של דיכאון אחרי לידה. וזה מצחיק כי אני לא ידעתי שהדבר הזה קיים אצל גברים עד שעברתי את התהליך של הטיפול".

"אני לא מתבייש להגיד, אני מכוון את זה לבמות הכי גדולות", הודה חיטמן. אבל למרות השמות הגדולים - מיקי קם, לי בירן ורוני דלומי בין השאר – כנראה שהמחזמר החדש לא יכנס לרשימה הנחשקת של סל התרבות לבתי הספר. לא עוד המזכירה התמימה מ"בילי שוורץ", הפעם המחזה משתמש גם בסצינות כמו מופע קבארט כדי לתת הצצה לחיים של זוג הורים טריים. יואב גינאי, שיצר מופע מוסיקלי משותף עם חיטמן בשנה שעברה, סיפר: "מה שהצליח כאן זה בעיקר הדברים הנועזים".