האפליקציה הנוצצת

ארוחה תמורת תיוג: האפליקציה שנותנת מוצרים חינם לכוכבי רשת

Inplace נותנת למשפיעני רשת עם יותר מ-10,000 עוקבים לקבל ארוחות ומוצרים חינם. התמורה? סטורי או פוסט מפרגן | צפו בכתבה
איתי שיקמן
25 באוקטובר 2022
23:35
עודכן ב 14:14

ליבנת אורינובסקי, רק בת 21, היא משפיענית רשת. סרטון שהעלתה בימים האחרונים לאינסטגרם, שותף גם בטוויטר ויצר שיח ציבורי לא קטן על עולם המשפיענים ושיתופי הפעולה המסחריים שהם עושים. השימוש במשפיענים לצורכי שיווק אינו חדש, אבל הפלטפורמה הזאת היא קצת שונה.

Inplace, שנוסדה לפני כשנה וחצי על ידי שלושה צעירים ישראלים, מאפשרת לאנשים שיש להם יותר מעשרת אלפים עוקבים באינסטגרם לקבל דברים בחינם מבתי עסק. התמורה: סטורי או שניים מפרגנים במיוחד, עם תיוג של המקום.

הביקורות ברשתות החברתיות על התופעה הזאת, ש"מאחורי הקלעים" שלה נחשפים בפומבי, נעות בין פרגון והבנה שמדובר במהלך עסקי לגיטימי, להכפשת המשפיענים וכינויים כמו "דור של אוכלי חינם", כדבריו של אחד הגולשים. בנוסף לכך, לא ברור אם כל המשפיענים ובעלי העסקים שמשתמשים בפלטפורה של Inplace, יודעים שגם אם מקבלים דברים בחינם - רשויות המס, צריכות לדעת מזה.

בימים אלה, Inplace משיקה את הפלטפורמה שלה בארצות הברית. התקווה שם היא שהנוחות הטכנולוגית של האפליקציה שלהם, לצד ההבנה שגם משפיעני רשת קטנים עם מספר עוקבים לא ענקי, תיצור קהל שיכול לשמש כמפרסמים - מה שבסוף ישפיע על הכיס של כל הנוגעים בדבר.