.

ממשל ביידן דחק בחשאי בזלנסקי לנהל מו"מ עם פוטין

לפי הדיווח בוושינגטון פוסט הבקשה האמריקנית נועדה להבטיח שאוקראינה משמרת את תמיכתן של מדינות רבות בעולם, שמתחילות לחשוש מתמיכה חסרת סייגים וסיוע צבאי למלחמה שאין אופק לסיומה • "כמה מהשותפות של ארצות הברית מתחילות להתעייף מהמלחמה באוקראינה", כך מסר מקור רשמי לעיתון.
שחר אלהרל
06 בנובמבר 2022
07:48

המלחמה באוקראינה: ב"וושינגטון פוסט" דווח הלילה (ראשון) כי הממשל האמריקני דחק בחשאי בנשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי, לאותת שאוקראינה פתוחה לנהל משא ומתן עם רוסיה להשגת שלום ולסיום המלחמה, ולזנוח את עמדתה הציבורית של סירוב למשא ומתן כל עוד פוטין בשלטון.

על פי מקורות המעורים בשיחות, הבקשה האמריקנית, עם זאת, לא נועדה כדי לאלץ את אוקראינה לשבת לשולחן המשא ומתן עם רוסיה, אלא מדובר ב"ניסיון מחושב" להבטיח שאוקראינה משמרת את תמיכתן של מדינות רבות בעולם, שמתחילות לחשוש מתמיכה חסרת סייגים וסיוע צבאי למלחמה שאין אופק לסיומה.

מקור רשמי אמר לעיתון כי "כמה מהשותפות של ארצות הברית מתחילות להתעייף מהמלחמה באוקראינה".

אתמול שר החוץ האיראני הודה לראשונה שאיראן העבירה מל"טים לרוסיה כמה חודשים לפני שפלשה לאוקראינה. השר טען כי מדינתו העבירה לרוסיה "מספר מוגבל של מל"טים" ושלא סיפקה לה טילים. לדברי השר, בטהראן קבעו שיחות עם נציגים אוקראינים וביקשו שיציגו להם ראיות לשימוש רוסי בטילים תוצרת מדינתם, אבל לטענתו הם לא הגיעו לשיחות. במשרד החוץ האוקראיני הגיבו על ההודאה האיראנית ואמרו כי "ההשלכות לטהראן יהיו גדולות וחמורות".